אשכנזי: וינר פעל במציאות בלתי אפשרית בגלל ברק

הרמטכ"ל לשעבר הביע צער על הדחתו מצה"ל של עוזרו אל"מ ארז וינר - בשל חלקו בפרשת הרפז. "מצא עצמו במציאות בלתי אפשרית בשל התנהלות שר הביטחון ולשכתו, אשר פגעו בצבא", אמר אשכנזי. הוא הדגיש: "הביקורת שנמתחה על וינר בדוח מוגזמת"

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, שאל"מ ארז וינר שימש כעוזרו, הביע הערב צער על ההחלטה להדיחו מצה"ל בעקבות ממצאי דוח המבקר החמור על פרשת הרפז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אל"מ ארז וינר הוא קצין ערכי ורב זכויות שתרם רבות לביטחון המדינה", אמר אשכנזי. "במסגרת תפקידו כעוזר הרמטכ"ל מצא עצמו אל"מ וינר במציאות בלתי אפשרית בשל התנהלות שר הביטחון ולשכתו, אשר פגעו בצבא, כמפורט בדוח מבקר המדינה". הרמטכ"ל לשעבר הדגיש כי "הביקורת שנמתחה על וינר בדוח מבקר המדינה הייתה מוגזמת והתעלמה ממציאות זו".

 

מנגד, גיבה קצין בכיר בצה"ל את החלטת הרמטכ"ל ואמר: "מדובר בצעד נכון ומתבקש של גנץ, לאור הדוח החמור". עם זאת, הביע גם הוא צער על סיום דרכו בצבא של וינר: "חבל לאבד כזה קצין".

 

וינר לאלופים: מלווה אותי תחושת תסכול עמוקה

 

ארז וינר הודח מצה"ל (חדשות 2)
במכתב ששלח הערב אל"מ וינר לאלופי המטכ"ל, בעקבות הודעתו של גנ"ץ על סיום שירותו בצבא, הוא כתב להם: "לפני זמן קצר הגשתי לרמטכ"ל מכתב שבו ביקשתי להודיע כי לא אאבק בהחלטתו לסיים את שירותי בצה"ל. הריני עושה זאת בלב כבד ובתחושת החמצה גדולה, על שנכפתה עלי פרישה בטרם מיציתי את תרומתי לצבא".

על הפרשה ועל הדוח שפורסם בעקבותיה כתב וינר: "מלווה אותי תחושת תסכול עמוקה מכך שהרמטכ"ל גיבש החלטתו, מבלי שהוא - או גורם מטעמו - שמעו את גרסתי".