הנצנץ החדש שיסייע ללוחמים בקרב

הפיתוח החדש אמנם נוצץ, אבל ניתן יהיה לראות אותו בעיקר בשדה הקרב: בצה"ל החלו לרכוש נצנצים ללוחמי החי"ר מה שימנע ירי דו-צדדי, ירחיב את טווח הראייה וימנע חשיפת הכוחות. הוא גם יאפשר יותר אימונים בלילה ויאיר בצבעים כחול ואדום

הנצנץ החדש. "יכולת סימון בקרב" (דו"צ)

לוחמים מנצנצים: לאחר שנים שבהם לוחמי החי"ר של צה"ל לא ענדו נצנץ על הקסדה שיעזור להם להזדהות טוב יותר וימנע ירי כוחותינו אל כוחותינו (ירי דו"צ), בצה"ל מחזירים את השימוש בו ורוכשים בימים האחרונים נצנצים לכל לוחמי החי"ר בסדיר ובמילואים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנצנץ החדש,שיעזור למנוע ירי דו צדדי, ישמש כפנס במצבים משתנים, מסוגל להאיר גם בצבעים כחול ואדום וימנע סחיבת פנסים מיותרים שגרמו לחשיפת הכוחות בשטח. בין היתר, הכלי החדש, שיחולק לחיילים החל מחודש מרס השנה, יאפשר להגביר את האימונים והפעילויות המבצעיות בלילה ויאפשר למשל ללוחם לקרוא מפה בשטח מבלי להיחשף וגם להכווין טנקים בשקט מאחורי הגב של האויב, מה שהפנס חשף בעבר. הוא יאיר בטווחים של מאה מטרים ועד 1,000 מטרים.

"לכל לוחם תהיה יכולת סימון ברמת המחלקה והפלוגה, וכשמפקד הפלוגה ירים את אמצעי ראיית הלילה שלו הוא יוכל להגיד איפה כל החיילים שלו נמצאים - ייראו את זה בנצנוץ, סוג של נקודה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש מדור אמצעי לחימה במפקדת קצין החי"ר והצנחנים הראשי, רב-סרן רוניאל תורג'מן. "בשנים האחרונות הלוחמים נלחמו בים יכולת סימון ללוחם והיה צורך בזה".

לאחר ניסוי שנערך לאחרונה בחטיבת הצנחנים, בזרוע היבשה מנסים לגבש את ההתאמה הסופית של המכשיר למערך. "אנו נחליט בקרוב איך ישתמשו בנצנץ וכן נקבע מתי להפעיל את האור הכחול והאדום ומתי להטמיע אותו - אם בשלב ההכשרה או באימונים", סיכם רב-סרן תורג'מן.