המשטרה פינתה את המאחז הפלסטיני

פונה המאחז הפלסטיני בשטח E1: ללא אלימות פונו 100 פלסטינים ופעילי שמאל ששהו במקום, האוהלים נשארו בשטח עד להכרעת בג"צ. מוקדם יותר הודיעה המדינה לבית המשפט כי מטרת הקמת המאחז היא פרובוקציה בלבד, וכי קיומו מהווה סכנה לביטחון ולסדר הציבורי

המאחז הפלסטיני, אתמול (רויטרס)

המלים הופכות למעשים: לאחר שהמדינה הודיעה לבית המשפט העליון כי המאחז הפלסטיני בשטח E1 מהווה סכנה ברורה לביטחון וכי נועד לפרובוקציה בלבד, פינתה המשטרה את הפלסטינים והפעילים ששהו במקום. מהמשטרה נמסר כי לא הייתה אלימות משני הצדדים, ואיש לא נפגע בפינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כ-500 שוטרים לקחו חלק בפינוי המאחז. המקום הוגדר כשטח צבאי סגור בצו אלוף. "משטרת מחוז יהודה ושומרון החלטה במימוש ההחלטה על הכרזת השטח כשטח צבאי סגור והיא מתחילה לפנות את השוהים במאחז הבלתי חוקי", נמסר מהמשטרה.

אזור המאחז נסגר גם לכלי התקשורת, ולא הייתה אפשרות לעיתונאים ישראלים לסקר את הפינוי. "בכוונתנו לבצע את הפינוי ללא אמצעים וללא שימוש בכוח, נפעל בנחישות כלפי מי שיטול חלק בהפרות הסדר ואת כל מי שיסכן את כוחות הביטחון", הודיע מחוז ש"י במשטרה עם תחילת הפינוי.

הפינוי נעשה בהוראת נתניהו

מוקדם יותר נימקה המדינה בפני בג"צ את הסיבות לפיהן יש לפנות את המאחז הפלסטיני "הקמת האוהלים והשהיה במתחם, בהתחשב במיקומו, הינה בבסיסה פעולת מחאה והתרסה המיועדות לגרום למהומות בעלות השלכות לאומיות ובינלאומיות. יש חשש המשי לפגיעה חמורה בסדר הציבורי כתוצאה מהותרת האנשים בשטח, כמו גם החשש הממשי לפגיעה בביטחון, וקיומו של צורך בטחוני דחוף", נמסר ממשרד המשפטים.


"על-פי הערכתם המקצועית של גורמי הביטחון וכוחות המשטרה, הותרת האנשים בשטח והותרת האוהלים על כנם, בשים לב לרגישות השטח הקונקרטי, יוצרת מוקדי חיכוך בעייתיים ביותר, שצפוי כי הם עתידים להיות מלווים בהפרות סדר קשות ונרחבות". הפינוי נעשה בהוראתו של ראש הממשלה נתניהו, שהורה על חסימת כל הצירים המובילים לאזור.