פלסטיני שניסה להסתנן מאזור חברון נהרג מאש צה"ל

צעיר שניסה להסתנן לשטח ישראל מדרום הר חברון נורה על ידי חיילים, סמוך למעבר מיתר בדרום, לאחר שלא נענה לקריאותיהם לעצור. הוא פונה במצב קשה לבית החולים סורוקה, שם נקבע מותו. גורם צבאי: האירוע בבדיקה

חיילים בזירת אירוע ירי באזור חברון. ארכי (רויטרס)

פלסטיני שניסה להסתנן לשטח ישראל מדרום הר חברון נורה היום על ידי כוח צה"ל סמוך למעבר מיתר בדרום, ונהרג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוא נורה בפלג גופו התחתון, לאחר שלא נענה לקריאות החיילים לעצור ופונה במצב קשה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נקבע מאוחר יותר מותו.

ככל הנראה, הצעיר לא היה חמוש וניסה לחמוק מכוחות הביטחון בדרכו לעבודה בישראל. גורם צבאי אמר שהמקרה נמצא בבדיקה.

אתמול: הרוג ראשון מאש צה"ל בעזה מאז "עמוד ענן"

אתמול, לראשונה מאז מבצע "עמוד ענן", דווח על הרוג פלסטיני ברצועה מאש צה"ל. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי צעיר פלסטיני כבן 20, שככל הנראה התקרב לאזור גדר המערכת בצפון רצועת עזה - נורה למוות בידי חיילי צה"ל. הוא הועבר לטיפול רפואי בבית חולים ומצה"ל נמסר כי האירוע נמצא בבדיקה.

על פי הדיווח, הצעיר, אנואר ממלוק, לאזור הגדר בסמוך למחנה הפליטים ג'בליה שבצפון הרצועה. ככל הנראה, לא שעה האחרון לאזהרותיהם של חיילי צה"ל - ונורה למוות. בתקרית נפצע קשה אדם נוסף והועבר לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

גורם צבאי מסר, כי "קבוצת פלסטינים התקרבה לגדר בצפון הרצועה. כוח צה"ל פתח בירי הרתעתי לעברם והם לא נענו. לאחר מכן, בוצע ירי לאזור הרגליים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בשעות אחר הצהריים התקהלו עשרות פלסטינים סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה, במרחב האסור לשהייה. כוחות צה"ל שהיו במקום פעלו להרחיקם מספר פעמים. משלא התרחקו - בוצע ירי לעבר רגלו של אחד החשודים, שהסב נזק לגדר. צה"ל לא יאפשר פגיעה ומכשול בגדר המערכת ובריבונות מדינת ישראל".