דיווח: "ישראלי הסתנן למצרים - ונעצר"

אתר האינטרנט של העיתון "אל אהראם" דיווח היום כי ערבי-ישראלי בן 33 מתל אביב נעצר במעבר טאבה, לאחר שלא נשא עליו כל מסמך מזהה. הפרקליטות במדינה ביקשה להאריך את מעצרו בארבעה ימים. משרד החוץ: "לא קיבלנו כל פנייה בנושא"

"ישראלי נעצר במעבר טאבה". ארכיון (חדשות 2)

ערבי ישראלי בן 33 מתל אביב נעצר הבוקר במחסום טאבה, לאחר שעל פי החשד הסתנן למצרים - כך מדווח העיתון "אל אהראם". על פי הדיווח, הרשויות במצרים החליטו להאריך את מעצרו למשך ארבעה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי ביטחון מצריים אמרו כי הגבר ניסה להיכנס למדינה ללא מסמכים מזהים, וביקש מקלט מדיני במצרים. באתר האינטרנט של העיתון נכתב כי העצור סיפר בחקירתו כי הוא "נמלט מישראל בשל התעללות" שעבר, לכאורה, בידי השלטון וכי הוא "מרגיש בטוח במצרים".

ממשרד החוץ בירושלים נמסר כי "לא קיבלנו כל פנייה בנושא".

בחודש שעבר: פעיל שמאל ישראלי נעצר במצרים

אנדריי פשניצ'ניקוב (AP)

לפני כחודש עבר אנדריי פשניצ'ניקוב, פעיל שמאל קיצוני מבת ים, את הגבול למצרים - ונעצר. פשניצ'ניקוב, בן 25, נולד ברוסיה ועלה לארץ כילד. לאחר שחרורו מהצבא הוא החל לעסוק בפעילות פוליטית בארגון השמאל תעאיוש. בהמשך, הוא אף פנה לביטול אזרחותו הישראלית ופנה לקבלת אזרחות פלסטינית.

סוכנות הידיעות המצרית MENA מסרה כי הצעיר נכנס למדינה ללא דרכון, ושמו לא מופיע ברשימת התיירים להם השגרירות המצרית בתל אביב הנפיקה ויזת תייר. הטלוויזיה המצרית דיווחה כי פשניצ'ניקוב צילם מתקנים צבאיים ודיבר עם נהגים בסיני. הצעיר הישראלי הועבר לחקירה ועדיין מוחזק במעצר.