המשטרה תפנה את "המאחז" הערבי ב-E1

לאחר ש-250 פעילים הקימו אתמול עשרות אוהלים ב"שטח המריבה" שבין ירושלים למעלה אדומים, במה שכונה "מאחז" ערבי, המשטרה הודיעה להם הבוקר כי כוחות הביטחון יגיעו בקרוב לפנותם. במקום צפויים להתפתח עימותים

המאחז הפלסטיני באזור E1, הבוקר (ActiveStills)

סוף קצר ל"מאחז" הערבי? המשטרה הודיעה הבוקר ל-250 הפעילים שהקימו אתמול עשרות אוהלים ב"מאחז" שהוקם ללא אישורים וזכה לשם "באב א-שמס" ("שער השמש"), באזור E1 שבין ירושלים למעלה אדומים, שהוא יפונה עוד היום. ההערכה היא שבעת הפינוי, שיבוצע על ידי שוטרי מג"ב וכוחות משטרה, יתפתחו עימותים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה רשמית שמסרו אתמול המארגנים נמסר כי "הפעילים הביאו עמם ציוד לשהייה ממושכת ובכוונתם להרחיב את ההיאחזות הראשונית לכדי יישוב קבע". עביר קובטי מ"הוועדה המתאמת של המאבק העממי" היא אחת ממארגנות העלייה על הקרקע. "מדובר ביוזמה מתוכננת של פעילים פלסטינים שהיום יצאה לפועל", היא סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט - והוסיפה: "למעשה, הקמנו כאן כפר פלסטיני חדש. המהלך הזה נועד להדגיש את זכויותיהם של הבעלים האמיתיים של האדמה ואת התנגדותם להרחבת ההתנחלויות".

"הגיע הזמן לשנות את כללי המשחק"

למען הסר ספק, הדגישו מארגני העלייה על הקרקע כי לא תיאמו את המהלך עם צה"ל: "אנו, בני ובנות פלסטין, הקמנו את באב א-שמס בצו העם, ללא היתרים מהכיבוש ומבלי שביקשנו רשות מאף אחד - מכיוון שזוהי אדמתנו ולנו הזכות לבנות בה. הכפר הוא ביטוי להאחזות העיקשת שלנו במולדת ובתביעה לחירות - והוא יהיה השער שלנו לירושלים ולשיבה".

בהודעה מטעמם שיגרו היוזמים גם מסר ברור לדרג המדיני וכתבו: "ממשלות ישראל נהגו במשך עשרות שנים לקבוע עובדות בשטח, בזמן שהקהילה הבינלאומית המשיכה לשתוק. הגיע הזמן לשנות את כללי המשחק. היום אנו אלו הקובעים את העובדות בשטח על אדמתנו שלנו".