דיווח פלסטיני: הרוג מאש צה"ל בצפון רצועת עזה

לראשונה מאז מבצע "עמוד ענן", נהרג צעיר פלסטיני כבן 20 מאש צה"ל ברצועת עזה. מקורות פלסטיניים מדווחים כי ככל הנראה, הוא התקרב לאזור גדר המערכת באזור מחנה הפליטים ג'בליה, ומשלא שעה לאזהרות החיילים - נורה למוות. אדם נוסף נפצע קשה. מדובר צה"ל נמסר כי "האירוע בבדיקה"

לראשונה מאז עמוד ענן: סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי צעיר פלסטיני כבן 20, שככל הנראה התקרב לאזור גדר המערכת בצפון רצועת עזה - נורה למוות בידי חיילי צה"ל. הוא הועבר לטיפול רפואי בבית חולים ומצה"ל נמסר כי האירוע נמצא בבדיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, האירוע התרחש הערב, אז התקרב הצעיר, אנואר ממלוק, לאזור הגדר בסמוך למחנה הפליטים ג'בליה שבצפון הרצועה. ככל הנראה, לא שעה האחרון לאזהרותיהם של חיילי צה"ל - ונורה למוות. בתקרית נפצע אדם נוסף נפצע קשה והועבר לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

גורם צבאי מסר, כי "קבוצת פלסטינים התקרבה לגדר בצפון הרצועה. כוח צה"ל פתח בירי הרתעתי לעברם והם לא נענו. לאחר מכן, בוצע ירי לאזור הרגליים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה, כי  "בשעות אחר הצהריים התקהלו עשרות פלסטינים סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה, במרחב האסור לשהייה. כוחות צה"ל שהיו במקום פעלו להרחיקם מספר פעמים. משלא התרחקו - בוצע ירי לעבר רגלו של אחד החשודים, שהסב נזק לגדר. צה"ל לא יאפשר פגיעה ומכשול בגדר המערכת ובריבונות מדינת ישראל".

זוהי תקרית האש הראשונה שבה נהרג פלסטיני מאז מבצע "עמוד ענן". בחודש נובמבר פרץ מחבל שחדר מרצועת עזה לשטח ישראל לביתה של יעל ראם, תושבת שדי אברהם שבמערב הנגב ופצע אותה קל. היא לא איבדה את העשתונות, נלחמה בו, הזעיקה עזרה והוא נורה למוות בידי כוחות צה"ל.