צפו: סיור בעמדת הצנחנים המושלגת בחרמון

לוחם צנחנים בגדוד 890 הסכים לערוך לנו סיור סלפי מצולם במוצב המושלג בחרמון. מהטבח שעובד בקצב בשביל אוכל לחיילים, ללוחם ששומר בעמדת השמירה - והשלג היפהפה שמקיף אותם. "הולך להיות לנו סוף שבוע חורפי במיוחד", הוא מסכם. כך זה נראה

בזמן שרובנו נמצאים בחימום, לוחמי צה"ל, בעיקר אלה שנמצאים ברמת הגולן, שומרים על המדינה בקור מקפיא. סמל אלעד אמסלם מהפלוגה המבצעית בגדוד 890 של בחטיבת הצנחנים, שנמצאים כעת בחרמון, הסכים לעשות לנו סיור הבוקר בעמדה שלהם בגבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמו שאתם רואים שלג לא חסר פה", הוא אומר ונכנס לחדר האוכל, מציג את הטבח, ואפילו מראה מה הוא מבשל. לאחר מכן, הוא ממשיך החוצה, וניתן לראות את כל המוצב מושלג לחלוטין. אמסלם מתקרב לעמדת השמירה, ומראה לנו את היישוב הסמוך, המושלג גם הוא - מג'דל שמס.

"רוצה להיות בערוץ 2? פתח לי", הוא קורא לסמל מתן אדרי מחולון, לוחם שנמצא בשמירה בעת צילום הסרטון. "איך בעמדה? שומרים על המדינה?", הוא שואל אותו ואדרי עונה בחיוב."יש לך פה חימום? הכל בסדר?" - והוא משיב לו: "וואלה סבבה". את הסרטון סלפי המיוחד שהכין לנו הוא מסכם: "בקיצור הולך להיות סוף שבוע חורפי במיוחד, אוהבים, צנחנים".

הלוחמים בפסגת ההר

יחד איתו, לא בסרטון, נמצאים עוד לוחמים, שלא היו שבועות בבית. סמ"ר אופיר שץ לא היה בבית כבר חודש. ההורים לדבריו לא דואגים ומתורגלים ממבצע "צוק איתן", אז לא היה בביקור זמן רב כי לחם. "אני מאחל לכולם חורף חם ונעים, אני לבוש ויש הסקה בכל הגזרה".

סמ"ר שלומי בן דוד לא היה בבית שבועיים - והוא דווקא אומר כי בני משפחתו דואגים. "אני מרגיע כל פעם מחדש", הוא מציין - ומסר ד"ש מיוחדת לאמו, ולכל עם ישראל. יחד איתם, סמל שקד להב שיסגור כנראה גם את השבת הקרובה, לאחר שלא היה שבועיים בבית שאומר: "ההורים דואגים לי אבל אני לבוש בגטקס, מדי ב', פליז וחולצה טרמית". גם סמל איתמר גרג'י סיפר על הבקשות מההורים שישתה ויתלבש הכי חם שהוא יכול.