עקב חשש ביטחוני: כביש 10 ייסגר

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הורה על סגירת כביש 10 בגבול מצרים לתנועת אזרחים למשך שנה אחת "לנוכח שיקולי ביטחון". בחודש אוגוסט 2011 נהרגו שמונה ישראלים במתקפת טרור משולבת בציר וכעת הוחלט כי תנועת אזרחים תיאסר ללא תיאום מראש או היתר מתאים

מחסומים בכביש 10 לאחר הפיגוע המשולב (AP)

בשל המתיחות בגבול מצרים החליט צה"ל לאסור למשך שנה אחת על תנועת אזרחים בכביש 10, בשטח שבין גדר המערכת בגבול ישראל-מצרים ועד לשטח המצוי 300 מטרים מזרחית לכביש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר צה"ל נמסר כי הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ קיבל את ההחלטה בימים האחרונים "לנוכח שיקולי ביטחון ולאחר עבודת מטה מקיפה". תנועת אזרחים תיאסר ללא תיאום מראש או היתר מתאים.

מרחב כביש 10 נסגר לתנועה בהוראת מפקד פיקוד הדרום האלוף טל רוסו לאחר פיגוע הטרור שבוצע בגבול ישראל-מצרים באוגוסט 2011. במתקפת הטרור המשולבת נהרגו שמונה ישראלים.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל המשיך לבצע במרחב פעולות לשיפור המציאות הביטחונית, לרבות שיפור מערך ההגנה. כחלק מפעולות אלו סיים לאחרונה צה"ל את בניית המכשול באזור גבול ישראל-מצרים".

עוד נמסר כי בצה"ל בוצעה עבודת מטה מקיפה לבחינת הצורך בהמשך סגירת המרחב. "עבודת המטה לקחה בחשבון את שיקולי הביטחון ואת המציאות הביטחונית בשטח, לרבות פיגועים שאירעו במרחב, אל מול הרצון לשמור על שגרת החיים של אזרחי ישראל במרחב ולמנוע פגיעה ב'מרקם החיים' של תושבי האזור".