חמושי פתח ברחובות מחנה הפליטים בלאטה

הרשות הפלסטינית מתגאה בהישגיה בעצירת האנרכיה בשטחים, אך בתקופה האחרונה מסתמן כי אבו מאזן מאבד את האחיזה בנעשה במחנה הפליטים בלאטה הסמוך לשכם. אנשי פתח יוצאים בגלוי נגד הרשות ומארגנים התקוממויות הכוללות מצעדים של חמושים רעולי פנים וטוענים: "ראשי הרשות ניצלו אותנו"

מחזה נדיר במחנה הפליטים בלאטה: אנשי המחנה תומכי אבו מאזן יוצאים בגלוי נגד הרשות הפלסטינית שרודפת אותם, לדבריהם. המתנגדים, אנשי גדודי אל אקצה לשעבר, יצאו לצעוד ברחובות כשהם חמושים ורעולי פנים וירו באוויר לשם התרסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"העברנו את המסר שלנו לנשיא מחמוד עבאס, אנחנו תומכים בו ומחזיקים פה ברובים שלו. אבל יש בכירים במנגנוני הביטחון הפלסטינים שמבקשים לפגוע בלוחמי המאבק", אמר אחד החמושים. המתנגדים טוענים שבמשך שנים הרשות השתמשה בהם במאבק מול חמאס, ולאחר מכן נטשה אותם כלכלית.

"הצעירים שעוסקים במאבק הפכו למטרה", הוסיף אחר. "לקחו אותנו לכלא בדהריה, ושם נתנו לנו יחס נוראי כאילו שאנו לא אנשי פתח ולא אנשי מנגנוני הביטחון". מול המצלמה הם פונים לאבו מאזן וקוראים לו: "מנגנוני הביטחון שלך מתעללים ומענים אותנו. מאות מבניך, אנשי פתח, יושבים בבתי כלא של הרשות".

מחנה הפלטים בלאטה (חדשות 2)

החמושים מבהירים כי מאבקם לא מכוון כלפי ישראל. "יש לנו מחויבות, אנחנו מחויבים לרגיעה שהנשיא התחייב לה. אנו גם לא תומכים בחמאס", מסבירים במחנה הפליטים. "אם הרשות תגיע להסכם עם הארגון נהיה בעד, כל עוד הם לא ייצאו בגלוי לרחובות", אמרו.

לא מפתיע שצעד מחאתי כמו זה של החמושים יוצא דווקא ממחנות הפלטים - הדבר מעיד על התרופפות אחיזתה של הרשות המחנות הפליטים שנחשבו מאז ומעולם חלק נפרד ממנה . אם ניתן ללמוד מאחד המחנות הגדולים ביותר, עצירת תופעת האנרכיה בשטחים בה מתגאה הרשות הפלסטינית כאחד מהישגיה הבולטים בשנים האחרונות, מתחילה להתפורר.