בקרוב בסמארטפון שלכם - אפליקציית צה"ל

באגף התקשוב מפתחים אפליקציה צה"לית ראשונה שתושק ביום העצמאות הקרוב. בתכנית: מידע למתגייסים, דחיית צו ראשון, זימון תורים לרופא, רכישת ציוד, מעקב אחרי ימי מילואים וקורסים צבאיים שיילמדו בסמארטפונים. "אנו צופים מיליוני כניסות ביום", סיפר אחד מהמפתחים. שמה עדיין נשמר בסודיות. יהיו פה גם פושים

כל הפרטים על האפליקציה החדשה (דניאל נחמיה, חדשות 2)

הצבא צועד על סמארטפונו: בימים אלה מפתחים באגף התקשוב של צה"ל אפליקציית ענק למכשירי הטלפון החכמים (אייפון ואנדרואיד), שתציע מידע רב למתגייסים, לחיילים, לאנשי הקבע, לאנשי המילואים ולציבור הרחב אודות הצבא. באמצעות הפיתוח, יוכלו החיילים והמועמדים לשירות ביטחון לבצע פעולות בסמאטרפון שלהם, בעזרת קוד אישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרויקט, בהובלת מחלקת לשם ביחידת לוט"ם, החל לפני ארבעה חודשים ועובדים עליו קצינים וחיילים רבים מהמערך הטכנולוגי, זאת על מנת להשיקו כבר ביום העצמאות הקרוב בעוד מספר חודשים.

מידע גם לטירונים (רויטרס)

לדחות צו ראשון באייפון

אז מה יהיה באפליקציה? בצה"ל מלאי שאיפות וידאגו לחלק אותה לתחומים. כך למשל, יכלול תחום המידע למתגייס אינפורמציה על יחידות צה"ל השונות, והמועמדים לשירות ביטחון יוכלו לבדוק את מצב תהליך הגיוס שלהם - קבלה לתפקדים, זימון ללשכות הגיוס, דחיית צו ראשון, וכן יוכלו לתקשר עם בסיסי הקליטה והמיון און-ליין.

בתחום ההסברה, בדובר צה"ל יפיצו פושים (הודעות מתפרצות) על ידיעות צבאיות, וכן יהיה מידע על חללי צה"ל שנפלו במערכות ישראל. בנוסף, מתגבשת תכנית כי המכשיר הסלולרי יקלוט אתרי מורשת צבאיים ברדיוס של המשתמש ואלה יספקו מידע וסרטונים, ויהוו מעין מדריך על אודות האתרים השונים.

זימון תור לרופא צבאי מהשטח

בצה"ל גם חשבו על תחום ההדרכה: חומרים לא מסווגים יעלו לאפליקציה לפי החילות וכך למשל בקורס חובשים ופרמדיקים יוכלו החניכים של בה"ד 10 (בסיס ההדרכה של חיל הרפואה) ללמוד באייפונים איך לבצע החייאה ועוד. בתחום הקבע, הקצינים יוכלו לרכוש ציוד צבאי כמו מדים בנגיעת כפתור ברשת. מחלקת הכושר הקרבי תפעיל חלק באפליקציה בו ניתן יהיה לבנות באופן אישי תכנית אימונים מותאמת. בנוסף, הקצינים יוכלו גם לעקוב אחרי מדד הדלק ברכבם, שנמצא כל העת במעקב על ידי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

בתחום הרפואה, בצה"ל מנסים יאפשרו לחיילים ובעיקר ללוחמים שנמצאים בשטח, להזמין תורים לרופאים מומחים באמצעות האפליקציה ובעתיד לאפשר אף לכל חייל לצפות בטפסים רפואיים שניתנו לו ומידע רפואי נוסף. בתחום המילואים גם כן תתרחש מהפכה, כשאנשי המילואים יוכלו לקבל מידע אודות ימי המילואים שלהם, זכויותיהם, תשלומים וכדומה באופן אינטרקטיבי און-ליין ו-24/7.

"צופים מיליוני כניסות ביום"

בחודש פברואר הקרוב ייערך פיילוט שיבחן את יכולות האפליקציה, בתקווה לאפשר להפיצה ללא תקלות. "אנו מעריכים כי מאות אלפי משתמשים בישראל ומסביב לעולם יורידו את האפליקציה ואנחנו נערכים לתקלות ולאפשרות של ניסיונות מצד לחבל בזה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש ענף עתיד באגף התקשוב, סגן-אלוף רמי שקד. "הרעיון החל כשהבנו שכמעט 80% מהחיילים מחזיקים סמארטפונים, וכן לאחר שכל הקצינים והנגדים עברו לאייפונים".

באגף התקשוב מבקשים להדגיש שהמיזם הוא אתגר טכנולוגי לא קטן. "בצבאות אחרים בעולם אמנם יש אפליקציות אבל הם מצומצמות וזו אפליקציה הכי גדולה ממה שאני מכיר", הוסיף סגן-אלוף שקד. האפליקציה, ששמה נשמר עדיין במעטה מסתורין תושק בינתיים בשפה העברית וללא פרסומות. "אנו מצפים למיליוני כניסות בחודש", סיכם הבכיר.