הטייס משחזר: "זה היה חילוץ בתנאים קשים"

סרן ד', טייס היסעור שהשתתף אמש בפעולת חילוץ הלכודים בבקה אל גרבייה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על התנאים הקשים עמם התמודדו. "תרגלנו פעולות בתנאי מזג אוויר קשים, אך זה בהחלט לא מראה שגרתי", אמר. "לא ראינו הרבה מהגובה, היו שם חוטי חשמל"

חילוץ דרמטי. מסוק יסעור צילום ארכיון (AP)

השיטפונות הרבים ברחבי הארץ הכניסו לכוננות שיא את טייסי יחידת החילוץ של חיל האוויר. יחד עם לוחמי יחידת 669 הוזנקו אמש הטייסים לבאקה אל גרבייה ולטייבה בכדי לחלץ את הלכודים הרבים שנקלעו להצפות. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט שחזר אחד הטייסים את הדרמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סרן ד', טייס בן 24 בטייסת "דורסי הלילה" שבבסיס תל נוף, הוקפץ אתמול עם מסוק היסעור לחלץ לכודים בבאקה אל גרבייה ובטייבה. "בסביבות 17:30 הבנו שיש שם אירוע והגענו תוך 40 דקות" סיפר. "לא ראינו הרבה מהגובה, היו שם חוטי חשמל שמאוד הקשו עלינו, אבל כשהנמכנו גובה והדלקנו פנסים, ראינו קבוצת אנשים על אדמה בוצית".

ד' סיפר כי בעת הנחיתה, כיוונו האנשים באזור את צוות הטייסים אל בית שבו נמצאו לכודים. "בהתחלה לא ראינו כלום כי הם היו בתוך הבית. הוצאנו אותם אחד אחד, ממש קטפנו אותם מהקרקע", הסביר.

הטייס המחלץ הדגיש כי הפעילות התבצעה בשיתוף מלא עם לוחמי יחידת 669 שהיו על הקרקע בכדי לחלץ חלק מהאנשים שסבלו מפגיעות קור. "הטסתי אותם למגרש כדורגל באזור, שם חיכו צוותי מד"א", אמר. "נאלצנו לרחף מעליהם במשך זמן ארוך במיוחד - כשעה וארבעים דקות. התנאים היו קשים והגשם לא הפסיק לרדת".

הוא הסביר כי במהלך שירותם הצבאי של טייסי החילוץ מתבצעים אימונים המדמים פעולה בתנאי מזג האוויר הקשים. "תרגלנו את זה פעמים רבות", אמר, "אך הדברים הללו ממש לא מתרחשים בשגרה".