החיים החדשים של מגי לקריף

בגיל 26, בחודש הרביעי להריונה, איבדה מגי לקריף את בעלה, ניר לקריף, מכונאי מוסק של חיל האוויר שנספה בהתרסקות מסוקו בעת תרגיל ברומניה. ברגע אחד חייה השתנו והיא נאלצה להתמודד עם סטטוס חדש - אלמנה. אבל במאי הקרוב היא תתחתן ותנסה להקים שוב בית, ובו כבר ארבע נפשות - היא, בן זוגה אסף, ביתה ירין וניר ז"ל

בסיפור האהבה הזה נראה שאין שום דבר שגרתי. מגי לקריף, שהתאלמנה מבעלה ניר כבר בגיל 26 לא תכננה ולא ניסתה להתחיל פרק ב' עם בן זוג חדש. אבל אז הגיע אסף, שלמרות כל הניסיונות שלה להבריח אותו - התעקש ונשאר. את הזיכרון שנשאר שם תמיד, זה של ניר ז"ל, הוא נושא איתו, יחד עם מגי ומודה - "גם אני התחלתי לאהוב אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מגי נכנסת עם עגלה", משחזר היום אסף, בן זוגה החדש של מגי, את ההכרות ביניהם, "הסתכלתי וראיתי שהיא נמצאת עם עגלה. שאלתי אותה- שלך? חשבתי, אולי היא עושה בייביסיטר. שאלתי אותה- מתי הספקת. היא אומרת לי - הספקתי הרבה". אלה היו המילים הראשונות שפתחו את החיים החדשים של מגי.

לפני שנתיים וחצי השתנו חייה ללא היכר. מסוק היסעור שבו שימש ניר, בעלה, כמכונאי מוסק התרסק על צלע הר בהרי הקרפטים ברומניה. כל אנשי צוות המסוק נספו ומגי, שהיתה בחודש הרביעי להריונה נאלצה בגיל 26 לקבל עליה את התואר אלמנה. אבל לפני שנה הכל השתנה ומגי, עכשיו כבר אמא טרייה לירין- פגשה את אסף. לאט, בזהירות, סדק אסף את חומות ליבה הבצורות של מגי.

"התפרקתי יחד איתה - ואמרתי לה שאני אוהב אותה"

"אמרתי לו מה, אני בת 28 אלמנה, עם ילדה. לא מלחיץ אותך? כל הבית שלי מלא תמונות של ניר, אני עוד אוהבת אותו. כלום, הבנאדם לא בורח...", מספרת מגי בחיוך, ואסף משיב לה - "את תמיד תאהבי אותו. זה בטוח. גם אני התחלתי לאהוב אותו. יש לנו נוכחות תמידית שלו לכל מקום שאנחנו הולכים".

זה לקח כשמונה חודשים עד שמגי ואסף הודיעו: אנחנו מתחתנים. במאי הקרוב הם צפויים להיכנס אל מתחת לחופה ולנסות להקים תא משפחתי יוצא דופן של ארבעה אנשים עם הבת, ירין, וניר ז"ל. "הכאב הוא בפנים, העצב תמיד ילווה אותי. זה לא משהו שאני אקום בוקר אחד והוא ייעלם אבל הבנתי ולמדתי שאושר ב-א' לא צריך לבוא על חשבון העצב שלי או אבל. בגלל זה לא באו רגשות האשמה", מעידה מגי.

עכשיו אסף חי עם מגי, במערכת יחסים שבה ניר, הבעל שהלך, הוא דמות דומיננטיות עטופה בהילה של גבורה. סיטואציה שעלולה להיות לא פשוטה לגבר צעיר שמתכנן חיים חדשים משל עצמו. "תמיד יש את היצר הפרימיטיבי שהיא בוכה בגלל גבר אחר. שמתי את זה בצד", שיתף אסף בקשיים של מערכת היחסים יוצאת הדופן. "אני התפרקתי יחד איתה ואמרתי לה שאני אוהב אותה".

"ירין יודעת שיש את אבא ניר בשמיים - ואבא אסף, שנמצא פה איתה"

גם משפחתו של ניר ז"ל הודיעה כי היא מכבדת את החלטתה של מגי וביקשה לקבל הזמנה לחתונתה השנייה של מי שהייתה אשתו של בנם. אבל מי שהתרגלה לרעיון מהר מהצפוי היתה ירין, הבת הקטנה של מגי וניר.

בעוד שמונה חודשים יקימו בית חדש. מגי ואס (חדשות 2)

"מאז שאסף נכנס אלינו הביתה היא התחילה לקרוא לו אבא", מספרת מגי, "כשהיא שומעת מסוק באוויר היא אומרת אבא ניר, ואז היא באה לאסף ואומרת זה אבא שלי. היא יודעת שיש אבא ניר שהוא למעלה ויש את אבא אספי שהוא פה איתה. אנחנו אומרים לה שעם אבא ניר היא יכולה לדבר כי הוא בשמיים, אבל אם היא צריכה משהו יש לה את אבא אסף". לשמע הדברים האלה הגיב אסף בשמחה גדולה. "זה מאוד מרגש אותי. זה היה לי מוזר שבאה יריני וקוראת לי אבא. התמוטטתי...".

אבל טרם ההודעה על הנישואים החליטה מגי להעמיד את אסף בלא מעט ניסיונות ובחינות. "ניסיתי להבריח אותו הרבה מאוד זמן", היא סיפרה, "הומור שחור על אלמנות, על התיק, על העובדה שיש לי ילדה, יש לי בעל מת, יש לי משפחה... בדייטים האלה ניסיתי להבריח אותו בכל צורה אפשרית". אבל אסף נשאר, ובמאי הקרוב הם גם יקימו יחדיו בית חדש, וינסו להמשיך הלאה, יחד עם הזכרונות.