הרפז אסף חומר מיני על גורם ביטחוני בכיר

דוח מבקר המדינה חושף חילופי דברים שהעידו על ניסיון להכפיש דמות מהקצונה הבכירה ביותר בצה"ל באמצעות "תמונות פורנוגרפיה". בנוסף, בתמלולי שיחות שנחשפו מכנה סגן הרמטכ"ל הנוכחי גדי אייזנקוט מכנה את מי ששימש ראש מטהו של ברק, יוני קורן, "הקרימינל הזה"

בין תמלולי ההקלטות שמגולל דוח מבקר המדינה בפרשת מסמך הרפז, בולט תיעוד שממנו עולה כי עוזר הרמטכ"ל דאז, אלוף-משנה ארז וינר, אסף יחד עם הרפז חומר מכפיש לכאורה על שר הביטחון, אהוד ברק. לפי הדברים שהחליפו השניים, התברר כי אלה חיפשו להתנגח באלוף נוסף במטה הכללי באמצעות חומר מיני - זאת, אחרי שסברו כי "חצה את הקווים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כך נשמעו חילופי הדברים ביניהם:

הרפז: יכול להיות שהוא כבר עמוק בצד השני?

וינר: כן, מה זה עמוק? הוא אחד שהולך עם איפה יותר טוב. כשהבוס עשה איתו קצת טעויות, כשהוא נכנס בו קצת יותר מדי, הוא מצטרף למוקדי כוח, זה לא עניין של ערכים. תשמע, הוא מאלה שמפחדים, קל להפחיד אותם. אם תתן לי קצה קצהו של חוט של משהו.

10 ימים בלבד אחר כך, סיפק הרפז את אותו "קצה קצהו של חוט" שביקש ממנו וינר. כך הוא נשמע:

הרפז: טוב, יש איזה משהו שאני צריך לשלוח לך... לגבי ההוא קצת תמונות פורנוגרפיה, ביקשתי שיביאו קצת.

התבטאות נוספת וחריפה הגיעה מכיוונו של סגן הרמטכ"ל הנוכחי גדי אייזנקוט שתועד בתמלולי השיחות מכנה את מי ששימש ראש מטהו של ברק, יוני קורן, במילים: "הקרימינל הזה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הדברים שנאמרו בנוגע לאלוף אייזנקוט חמורים ואינם מדויקים . מדובר בשיחה מקצועית שהתקיימה בין האלוף איזנקוט לעוזר הרמטכ"ל כהכנה לשיחה של הקצין המדובר עם שר הביטחון. בשיחה דובר על אירוע פיקודי שאירע כשנה וחצי בטרם פרסום הפרשה המכונה פרשת הרפז, שלגביו התקיים בירור באופן מקצועי ותקין של אותו הקצין. כל הנאמר בשיחה המוצגת הוא שיש להעביר הנתונים לאשורם בפני שהב״ט וכל פרשנות אחרת מהווה מצג שווא".

דוח הרפז - הסיקור המלא:

אשכנזי וברק "מברכים על הממצאים"

הדוח המלא: פרשת "מסמך הרפז"

"התנהגות אשכנזי: בלתי ראויה"

המבקר: ברק החריף המתח עם אשכנזי

תזכורת: כך השתלשלה פרשת הרפז

"ליקויים באבטחת מידע סודי בצה"ל"

המבקר: "לקבוע בחקיקה משך כהונת הרמטכ"ל"