חשיפה: פלסטיני שוחרר ממתקן כליאה בטעות – וטרם נתפס

תקלה חמורה הביאה לשחרורו של הפלסטיני, שנעצר בגין ידוי אבנים, ממתקן כליאה צבאי. החייל ששחרר אותו נשפט ונשלח למאסר. גורם ביטחוני: “מדובר במחדל". צה"ל: המקרה הועבר לטיפול משטרת ישראל‎

אילוסטרציה (רויטרס)

מחדל חמור במשטרה הצבאית: עציר פלסטיני שנעצר בשל יידוי אבנים והוחזק במתקן כליאה צבאי בגוש עציון שוחרר בשל טעות, ככל הנראה בשל בלבול בשמות - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שהתקלה התגלתה הוצא צו מעצר לחשוד, אך עד כה הוא טרם נתפס. במקביל הוחלט לשפוט את החייל ששחרר את העציר בטעות. מפקד המשטרה הצבאית בפיקוד מרכז, סגן אלוף ברק דנין, שפט אותו היום (רביעי) ל-14 יום בכלא.

גורמי ביטחון אמרו שמדובר באירוע חמור וחריג. "מדובר במתקן שמחזיק גם במחבלים עם דם על הידיים, ואסור שדבר כזה יקרה", אמרו. "העובדה שרק אחרי כמה ימים גילו זאת רק מגדילה את היקף המחדל".

גורמים שמעורים בפרטי המקרה אמרו שבמתקן המדובר קיים חוסר בכוח אדם. "יוצא ששלושה חיילים בערך צריכים לשלוט על עשרות עצורים ביטחוניים וזה חלק מהבעיה", אמרו. "האחריות של בדיקת העצורים מוטלת על הקצינים, אך בפועל הם לא נמצאים". לדבריהם, החייל שנשפט נחשב למקצועי ואמין והאחריות על המעשה מוטלת גם על מפקדיו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בעצור ששהה במתקן בגין הפרת סדר. המקרה המדובר התגלה כחצי שעה לאחר האירוע והועבר מיידית למשטרת ישראל להמשך טיפול. הסמל אשר שחרר את העצור באופן מוטעה הועמד לדין משמעתי ונשפט למחבוש".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv