צפו: פלסטינים מסתערים על ג'יפ צה"ל בג'נין

זמן קצר אחרי ההיתקלות שהתרחשה בצהריים, הופץ ברשת סרטון שבו נראים תושבי העיר הפלסטינית מיידים אבנים ומבעירים צמיגים סמוך לזירת הפעילות. בין היתר, תועדו אחדים מהם שהצליחו לעלות על כלי רכב צבאי בזמן המבצע. כך זה נראה

אחרי תקרית נוספת שבה הותקף כוח צה"ל בידי המון פלסטיני זועם, הפעם - במהלך מבצע למעצר מבוקש בג'נין היום - ניסו הערב בצבא להתנער מהתיאורים שלפיהם נאלצו הלוחמים לסגת מאימת המתפרעים תחת אש. במקביל, הפיצו הפלסטינים סרטון שבו תועדה ההיתקלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הטענות על כך שצה"ל לכאורה נסוג או יצא בבריחה הן שגויות", אמר גורם בכיר באוגדת יהודה ושומרון (איו"ש) לחדשות 2 באינטרנט. "לא היה ולא נברא. כל פעילות כוללת כניסה ואחר כך נסיגה. אנו קיימנו פעילות מבצעית ללכידת פעילי טרור באזור התעשייה של ג'נין. היה מחבל שנשלחנו לעצור אותו - ומבחינתנו, לנו כלל לא הייתה הסמכות לקבוע אם לצאת לדרך ולעשות את זה באור יום, כפי שהיה, או לבטל את זה".

אותו גורם הוסיף כי המבוקש העיקרי שלשמו נשלחו הלוחמים לא אותר, אך חשוד אחר נלכד - "ואחר כך יצאנו באופן מסודר ומאורגן מעומק השטח. היה שימוש באמצעים לפיזור הפגנות ללא ירי אש חיה. נעזרנו גם בכלבים שנשלחו לכמה בתים".

החיילים הגיעו - מאות פלסטינים החלו להתפרע

האירוע בג'נין התרחש בשעות הצהריים. עם הגעת כוח צה"ל למקום, החלו כ-500 פלסטינים ליידות בקבוקי תבערה, אבנים ולבנים לעבר הלוחמים - בעוד שאחרים הבעירו צמיגים. בסרטון שהפיצו הפלסטינים נראים כמה תושבים מטפסים על כלי רכב צבאי, שתוך זמן קצר נסע מהמקום.

טרם התקרית, עוד בתחילת השבוע, הותקף כוח מסתערבים של מג"ב בג'נין - בעת מעצר מבוקש.