צה"ל מגביר את המעצרים בגדה: "עדין לתסיסה בשטח"

לאור התגברות התקריות האלימות בגדה, במערכת הביטחון הגבירו לאחרונה את מעצרי המבוקשים, כך דיווחה סוכנות הידיעות AFP. גורם במערכת הביטחון סיפר כי המעצרים צפויים להתגבר בקרוב עוד יותר. גורם בפיקוד מרכז: "הכוחות מתודרכים, יש תסיסה יותר מבעבר"

כוחות צה"ל בשכם (AP)

על רקע ריבוי התקריות האלימות ותקיפות חיילי צה"ל בשטחים בתקופה האחרונה והחשש מהתלקחות אינתיפאדה שלישית, הגבירה לאחרונה מערכת הביטחון את מעצרי המבוקשים הפלסטינים ביהודה ושומרון. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם ביטחוני אמר לסוכנות הידיעות AFP כי יש התגברות בפעילות הפלסטינית וציין כי לאחרונה יש עלייה במספר המעצרים שמבצע צה"ל וצפויים להתגבר בתקופה הקרובה.

לפני מספר ימים, במהלך מעצר של פעיל טרור בכפר טמון ליד ג'נין החלו הפרות סדר בין תושבים לחיילים, שהגיעו כתגבור לכוח מסתערבים שנכנס לכפר והחליט להיחשף. בעקבות האירוע נפצעו שני חיילים קל ומספר פלסטינים נפצעו גם כן.

ההתפרעות בטמון, בתחילת השבוע (AP)

לאחר האירוע אמר דובר צה"ל כי כוחות הביטחון הצליחו לעצור את מוראד בני עודה, ראש חולייה מהג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני, שעסק בפעילות טרור. "הכוחות נערכו מראש למגוון תרחישי החמרה, והעבירו את הפעילות מסמויה לגלויה, בהתאם לתרגולות המוכרות. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול במרץ להגנה על תושבי מדינת ישראל", הבהיר תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי).

מאז ההכרה של הרשות כמדינה משקיפה באו"ם, התגברו בגדה המהומות והפרות הסדר. גורם בפיקוד המרכז אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי עיני צה"ל פקוחות כל העת באזורים אלה מחשש למהומות נוספות: "אנו עדים לעוד התפרעויות ותסיסת יתר, הכוחות מתודרכים בהתאם".