החיילת שנפצעה מירי שבה להכרה: "ילדה חזקה, היא תצא מזה"

לאחר שהשתפר הבוקר מצבה של החיילת שנפצעה מירי שוגג במטווח, ביישובה, עומר, מקווים כי היא תתאושש במהרה. ראש המועצה: "אני בטוח שהיא תתגבר, היא גדלה בתוך חממה". חבריה בצופים מספרים שהייתה ראש גדוד "אחראית, מסורה ומשקיענית"

אסון במהלך מטווח. אילוסטרציה (דו"צ)

ביום שאחרי פציעתה באורח קשה של החיילת מעומר, מפקדת כיתה בת 20 שנפגעה מפליטת צרור יריות של חיילת במטווח בבסיס המשטרה הצבאית בבית ליד, ביישובה מחזיקים אצבעות להחלמתה המהירה ומספרים על "ילדה מיוחדת, מסורה ומשקיענית". מבית החולים נמסר הבוקר כי מצבה השתפר ומוגדר בינוני. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילת, שהייתה ראש גדוד בצופים, הייתה תלמידה מצטיינת בכל התחומים ואהובה על ידי חבריה. "היא ילדה מאוד מוכשרת ופעילה וההורים שלה השקיעו בה הרבה", סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט פיני בדש, ראש מועצת עומר. "היא גדלה בתוך חממה. אני בקשר עם המשפחה ואמרתי להם שאני נרתם עבורם 24 שעות ביממה".

בדש אמר שהוא מאמין כי היא תחלים בקרוב: "אני בטוח שהיא תתגבר, היא ילדה חזקה מאוד והיא תצא מזה ואנחנו נהיה עוד בקשר". אביה חזר מהעבודה אתמול ואז ראה אנשי צבא מחוץ לדלת ביתו. "הם היו המומים, זה מאוד מלחיץ", הוסיף ראש המועצה. בשבט הצופים בו הדריכה, סיפרו על ילדה מדהימה. "היא הייתה ראש גדוד מצוינת - אחראית, מסורה ומשקיענית, ילדה מיוחדת", סיפרו בשבט, בו הדריכה עד לפני שנתיים.

"היא מתחילה לחזור להכרה"

מפקדת הכיתה מהמשטרה הצבאית עדיין מאושפזת בבית החולים "הלל יפה" בחדרה. לאחר הניתוח שעברה אמש, היא התאוששה ופקחה את עיניה, אך טרם דיברה עם רופאיה. "היא יצאה מכלל סכנת חיים, היו לה פגיעות בחזה בבטן ובגפיים", סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט סגן מנהל בית החולים ד"ר מיקי דודקביץ'. "היא מתחילה לחזור להכרה באופן יזום. עדיין לא דיברנו איתה על המקרה". בני משפחתה נמצאים לצדה בבית החולים מאז אתמול.

מתחקיר ראשוני של המשטרה הצבאית עולה כי חיילת אחרת פלטה בשוגג קליעים מהרובה שלה במהלך מטווח. במחלקת הבטיחות של זרוע היבשה בודקים כעת האם החיילים תודרכו כראוי לפני המטווח.