המחבל בתל אביב משחזר: "נתנו לי פצצה לשים באוטובוס במטרה להרוג"

פרקליטיו של מוחמד מפארג'ה, הנאשם במעורבות בפיגוע בימי "עמוד ענן", ממשיכים לטעון כי מרשם הוא צעיר תמים שהולך שולל - אבל הדברים שאמר בחקירתו העידו על נחישותו הרבה לרצוח ישראלים. כך הוא דיבר

כבר עם הגשת כתב האישום נגד מוחמד מפארג'ה, המחבל שהיה מעורב בפיגוע האוטובוס בתל אביב לפני כחודשיים, נדהמו בפרקליטות מקור הרוח שהפגין בתיעוד מצלמות האבטחה: דקות אחרי שהפעיל את מטען החבלה הוא הגיע לתחנת רכבת מרכז בעיר ועלה אל אחד הקרונות נינוח ורגוע - בדרכו לעבודה בסניף מקדונלד'ס שבקניון מודיעין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטיו, עורכי הדין וג'די ואיהאב ג'לג'ולי, טוענים כי מרשם אינו אלא צעיר תמים שהולך שולל - אבל חקירתו מעידה על כמה שהיה נחוש לרצוח ישראלים. בין היתר, הוא נשאל על יחסיו עם אחמד מוסא - עימאם במסגד אבו טור. "הוא פתח סופר והתחלתי לקנות אצלו", סיפר. "נכנסתי לשם כשהוא צפה באל-ג'זירה, בחדשות על המלחמה בעזה. אמרתי לו: יאללה, לך תילחם לצד עזה. אחמד אמר: בוא נלך אני ואתה".

מפארג'ה, שנאות לקבל את הצעתו, סיפר על שלבי הוצאת תכנית הפיגוע אל הפועל: "נסענו ברכב שלו ואז הוא הוציא את הכפתור והחוטים שיש בהם נורות. הוא אמר לי על איזה כפתור ללחוץ ושמחר יתן לי פצצה שביקש לשים באוטובוס בתל אביב. הוא אמר לי שאם אלחץ על הכפתור - הפצצה תתפוצץ. המטרה הייתה להרוג אנשים". נוסף על כך, ציין כי היה מודע גם למנגנון ההפעלה: "הוא (אחמד מוסא) אמר לי שזה דרך הטלפון, שאחרי שארד מהאוטובוס אצלצל אליו והוא יתקשר לפצצה".

למרות הדברים, אמר עו"ד איהאב ג'לג'ולי כי מרשו "לא ידע שפני הדברים שבתוך התיק הולכים להוביל לתוצאה של פיצוץ". בפיגוע האוטובוס בתל אביב נפצעו 25 ישראלים. המטען המאולתר שגרם לו הכיל ברגים ומסמרים רבים, שלמרבה המזל לא גרמו למותו של איש. בפרקליטות ביקשו להשית על מפארג'ה עונש חמור יותר ממאסר עולם.