המ"כית נפגעה מצרור שירה טירון: "מפקדת יקרה, תחזיקי מעמד"

בבית החולים "הלל יפה" שוהים בני משפחתה של המפקדת שנפגעה קשה אחר הצהריים מירי בשוגג של חייל במטווח בבסיס בית ליד שבשרון. הידיעה על פציעתה התקבלה בתדהמה בקרב חבריה: "קשה לקבל בשורה כזאת"

בני משפחתה וחבריה של מפקדת במשטרה הצבאית שנפצעה קשה אחר הצהריים בתאונת אימונים ממתינים דרוכים בבית החולים "הלל יפה" שבחדרה ומתפללים לשלומה. תחקיר ראשוני של מצ"ח העלה כי החיילת, מ"כית טירונים, נפגעה בעת שעמדה בקו המטרות במטווח או בדרך אליו - כשלפתע נפלט צרור מנשקו של חייל. היא הובהלה לחדר הניתוח כשתחילה נשקפה סכנה לחייה, אולם אחר זמן מה הצליחו לייצב הרופאים את מצבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ההודעה על פגיעתה של הקצינה התקבלה בתדהמה בקרב חבריה. "כמה קשה לקבל בשורה כזאת היום", כתב אחד מחייליה בעמוד הפייסבוק שלה - והוסיף: "'תני בראש' בדיוק כמו שאת יודעת, אף אחד לא ינצח אותך כי את שפיצית-על. אוהב אותך כל כך ומתגעגע".

חוקרי המשטרה הצבאית החלו לתשאל חיילים ומפקדים שהיו שותפים לאימון ולגבות מהם עדויות. גורם צבאי סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי האירוע התרחש לאחר שהוקראו לחיילים הוראות בטיחות מדויקות באשר להתנהלות המטווח. 

בתקופה האחרונה: רצף של תאונות ירי

במערכת הביטחון התרחשו בתקופה האחרונה כמה תקריות שהסתיימו באורח קטלני: לפני ארבעה חודשים נורה למוות שוטר משמר-הגבול, סמל-ראשון חיים חלסצ'י, שנפגע מפליטת כדור בעת שחברו פרק את נשקו.

הוא פונה במצב אנוש לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו כעבור שעה. חלסצ'י, בן 21 במותו מנתניה, הותיר אחריו הורים ואח.

אירוע נוסף התרחש לפני כחצי שנה, אז נפצע בינוני חייל מכדור שנפלט בשיאו של תרגיל שנערך באזור שכם.