נתניהו בגדר: "נחזיר את כל המסתננים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר הבוקר סביב תוואי הגדר הנבנה בגבול עם מצרים, לציון השלמת הקמת הקטע המרכזי בה. "כבר שבעה חודשים שלערי ישראל לא הגיע אפילו מסתנן אחד. כשם שעצרנו לחלוטין את המסתננים לערי ישראל, נצליח גם במשימה הבאה – השבת עשרות המסתננים שנמצאים בישראל לארצות מוצאם", הכריז ראש הממשלה

נתניהו מסייר על גבול מצריים (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום לאורך קו הגבול עם מצרים, שם הושלמה בניית הקטע המרכזי של גדר המערכת החדשה שמשתרעת לאורך 230 קילומטרים - מכרם שלום ועד אילת. כעת נותרו עוד 12 קילומטרים עד להשלמתה - בהרי אילת. "מאז הורדוס לא היה מבצע כזה בארץ ישראל", הכריז נתניהו, שהבטיח לגדר גם את גבול הצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ומה חושבות המפלגות על בעיית המסתננים מאפריקה?

ראש הממשלה הגיע לאזור, וסייר בין המחסומים - בין היתר, יחד עם תת-אלוף ערן אופיר, ראש מינהלת הגדר במשרד הביטחון. לדברי נתניהו, הגדר והתצפיות הנערכות במקום הביאו למניעה כמעט מוחלטת של כניסת מסתננים מסיני לישראל. בניית הגדר, שאורכה 230 ק"מ נמשכה כשנתיים וחצי, כמחצית מפרק הזמן שתוכנן במקור, בעלות של 1.6 מיליארד שקלים.

"אנחנו עומדים כאן היום בהשלמת הגדר מכרם שלום עד אילת, במסגרת הזמן ובתוך התקציב, אפילו בפחות מהתקציב. כאן הושג הבלתי אפשרי", הכריז נתניהו. "כבר שבעה חודשים שלמדינת ישראל לא מגיע אפילו מסתנן אחד. אנחנו נסגור את כל גבולות מדינת ישראל".

ראש הממשלה הוסיף ואמר: "כשם שעצרנו לחלוטין את המסתננים לערי ישראל, נצליח גם במשימה הבאה - השבת עשרות המסתננים שנמצאים בישראל לארצות מוצאם. כבר התחלנו בתהליך זה ומיניתי את חגי הדס לטפל בנושא ורואים כבר תוצאות לעבודתו. אנחנו צריכים להשלים את המלאכה גם בגבולות האחרים של המדינה שבהם יש סכנת זליגה של אזרחים".

הבטיח למגן גם את הגבול הצפוני. נתניהו (חדשות 2)

סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נוה נכח גם הוא במקום וציין כי "הגדר יעילה גם נגד מסתננים וגם נגד טרור, המשימה כאן היא ציונית-ביטחונית". בסיור השתתפו גם אלוף פיקוד הדרום טל רוסו, ראש מנהלת הגדר תא"ל ערן אופיר, ומנכ"ל משרד הביטחון אלוף במילואים אודי שני. לסיור התלווה גם חגי הדס, שמונה כאמור מטעם ראש הממשלה להשבת המסתננים לארצותיהם.