ביום ראשון: המבקר יפרסם את הדוח בפרשת הרפז

מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא יפרסם ביום ראשון הקרוב את הדוח הסופי בפרשה שהסעירה את המדינה לפני יותר משנתיים. הדוח יעסוק בהכנת המסמך המזויף, שנוסח על ידי בועז הרפז ונועד לפגוע במועמדותו של האלוף במיל' יואב גלנט, וביחסים העכורים בין לשכות ברק ואשכנזי

מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא צפוי לפרסם את הדוח הסופי בנושא "מסמך הרפז" ביום ראשון הקרוב. הדוח יעסוק ביחסים בין לשכותיהם של שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, ובזיוף המסמך שנראה כדף הנחיות ליצירת תדמית חיובית למי שהיה מועמד לכהן כרמטכ"ל, האלוף במיל' יואב גלנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בנוסף, צפוי הדוח להתייחס להליך בחירתו של גלנט לרמטכ"ל ולנושא ביטחון המידע הרגיש המועבר בין לשכת שר הביטחון ללשכת הרמטכ"ל. רוב המסמך נכתב על ידי מבקר המדינה הקודם, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס ואת גרסתו הסופית של הדוח יפרסם מחליפו שפירא בשבוע הבא.

בשבוע שעבר הודיע יו"ר ועדת ביקורת המדינה ח"כ אורי אריאל כי בכוונתו להקים ועדת חקירה ממלכתית בעניין "מסמך הרפז". אריאל טען כי יוזמתו נולדה בתגובה לסחבת שנוקט היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שלא הודיע על פתיחת חקירה בנושא, על אף פנייתו מלפני שמונה חודשים של המבקר הקודם לינדנשטראוס.

פרשת "מסמך הרפז" נחשפה בתכניתנו "אולפן שישי" באוגוסט 2010 על ידי אמנון אברמוביץ'. על פי אותו מסמך, נוסחו מספר הנחיות שנכתבו על דף רשמי לכאורה של חברת הייעוץ של אייל ארד, ולפיהן יש לפעול על מנת לסייע לגלנט להיבחר באופן מוחלט לתפקיד הנכסף.

לבסוף התברר כי המסמך, שחיבר בועז הרפז, הופץ מלשכתו של הרמטכ"ל דאז, גבי אשכנזי, עמו הרפז היה בקשר.