"מגעים שקטים" לשחרור פעיל השמאל הישראלי ממצרים

רשת "אל-גז'ירה" דיווחה כי מעצרו של אנדריי פשניצנ'יקוב, שנלכד בסיני, הוארך - בעקבות החשד שצילם בסיסי צבא בחצי האי. בריאיון לחדשות 2 סיפרה אמו על מסכת ההסתבכויות שמלווה את חייו של בנה

למרות היחסים הרעועים בין ישראל למצרים, מנהלים גורמים משתי המדינות "מגעים שקטים" לשחרורו של פעיל השמאל הרדיקלי אנדריי פשניצנ'יקוב שנעצר בסיני. למרות האשמות קודמות נראה כי בקרב המצרים מחלחלת ההבנה כי פשניצנ'יקוב אינו מרגל - אך עם זאת, בשל הביורוקרטיה המאפיינת את פעולת גורמי הביטחון בקהיר - גובר החשש כי יחלפו חודשים ארוכים עד שיותר לו להשתחרר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת "אל-ג'זירה" דיווחה אחר הצהריים שפשניצנ'יקוב, אשר שוהה כעת במתקן כליאה באזור נואיבה ומערכו הוארך בפרק זמן שאינו ידוע, חשוד כי תיעד בסיני מטרות שונות שאסורות בצילום - דוגמת בסיסי צבא. עם זאת, לא ניתן אישור לפרטים על ידי גורמים רשמיים בארץ.

בשיחה עם חדשות 2 סיפרה סבטלנה פשניצנ'יקוב, אמו של אנדריי, כי 24 שנות חייו של בנה היו עד כה רצופות הסתבכויות.בין היתר, הוא התגורר למשך תקופה בבית לחם ואף פעל לבטל את אזרחותו הישראלית כדי להחליפה בפלסטינית - צעד שלא נשא פרי. בניסיון להרחיק את בנה מסכנות נוספות היא שלחה אותו להעביר חצי שנה בפריז, אך גם זה לא הועיל.

פשניצנ'יקוב סיפרה כי בנסיעה למצרים, שבמהלכה נעצר בנה, התכוון אנדריי לחבור לפעילי שמאל רדיקליים אחרים. "זו הדרך שהוא בחר. הוא צעיר אידיאליסט שרוצה צדק ולכן הלך למחנה פליטים בבית לחם, כדי להוכיח שיש בישראל אנשים שרוצים שלום ורוצים לבנות גשר בין עמים ששונאים אחד את השני".