זעם בימין: "נתניהו עשה שריר מול המתנחלים"

המאחז עוז ציון פונה במוצאי השבת ללא אלימות, אך לווה בביקורת נוקבת נגד ראש הממשלה על רקע הטענה שהרקע למהלך היה פוליטי. הרב שמואל אליהו, שהה ביממה האחרונה במקום, סירב לגנות את האלימות כלפי החיילים

למרות החשש מפני התלקחות מחודשת של האלימות, עזבו הערב מאות הצעירים את המאחז הלא חוקי עוז ציון שבאזור רמאללה - מבלי להתעמת עם כוחות הביטחון. הפינוי, שעורר במהלך השבת סערה בכל קצוות הקשת הפוליטית, הסתיים כשהרב שמואל אליהו - ששהה בגבעה ביממה האחרונה - סירב לגנות את פעילי הימין שיידו אבנים אמש לעבר חיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט אמר כי הוא "מגנה את המעשים הלא חכמים של שני הצדדים" אמש במאחז. "האנשים שהגיעו לפה לא באו להתעמת, אלא להעביר שבת נעימה", הסביר הרב אליהו. "אכן הייתה שבת נעימה מאוד, ובמוצאי שבת כולם חזרו הביתה".

גורמים בימין הטיחו ביקורת בראש הממשלה בנימין נתניהו שלפיה היה ביכולתו למנוע את העימות בין כוחות הביטחון לבין המתנחלים. נוסף על כך, הם האשימו כי התקרית הייתה בעלת אופי פוליטי ונועדה לאפשר לו "לעשות שריר" מול אנשי המאחז.

בשמאל ובימין גינו את הפינוי

הרב אליהו, הערב (חדשות 2)
יושבת-ראש התנועה, ציפי לבני, ניצלה היום את ההתגוששות כדי לתקוף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת מנהיגי הימין. לדבריה, האירועים בעוז ציון תוכננו מראש.

"הקיצוניים הובילו אנשים לאותה הגבעה, בכוונת מכוון ליצור חיכוך עם חיילי צה"ל ומצב של סירוב פקודה", אמרה לבני באירוע "שבתרבות" בקריית מוצקין. "הם הובילו לשם אנשים בערב השבת, מתוך ידיעה שהילדים שלנו - חיילי צה"ל - יצטרכו לפנות אותם. נתניהו ממשיך לקרוץ לימין הקיצוני ולשותפיו הטבעיים ולכן עצר את הפינוי. מבחינתו אפשר לחלל את הכל - אבל לא את השבת".

יושבת-ראש העבודה, שלי יחימוביץ', אמרה הערב כי "הפינוי מרצון אינו מוחק את החרפה של תקיפת לוחמי צה"ל", והוסיפה כי "מדובר בערעור חמור על שלטון החוק ובשיא של קריאת תיגר על המדינה ועל חוקיה".