המתנחלים החלו לעזוב את המאחז

בהתאם לסיכום בין הרב דב ליאור לבין הצבא, מתפנים הערב פעילי הימין שהתיישבו בעוז ציון, ממזרח לבית אל. יו"ר התנועה לבני: נתניהו ומנהיגי הימין יזמו ותכננו את ההתגוששות בין המתיישבים לבין הצבא

המאחז עוז ציון, הערב (יוסי זילברמן, חדשות 2)

עם צאת השבת החלו יושבי המאחז הלא מורשה עוז ציון שממזרח לבית-אל להתפנות מהמקום, אחרי שאמש התעמתו שם עשרות מתנחלים עם שוטרים וחיילים שהגיעו להרחיקם מהשטח. הפינוי מרצון יצא לפועל בזכות הבנות בין הצבא לבין דב ליאור - רבהּ של קריית ארבע-חברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יושבת-ראש התנועה, ציפי לבני, ניצלה היום את ההתגוששות כדי לתקוף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת מנהיגי הימין. לדבריה, האירועים בעוז ציון תוכננו מראש. "הקיצוניים הובילו אנשים לאותה הגבעה, בכוונת מכוון ליצור חיכוך עם חיילי צה"ל ומצב של סירוב פקודה", אמרה לבני באירוע "שבתרבות" בקריית מוצקין. "הם הובילו לשם אנשים בערב השבת, מתוך ידיעה שהילדים שלנו - חיילי צה"ל - יצטרכו לפנות אותם. נתניהו ממשיך לקרוץ לימין הקיצוני ולשותפיו הטבעיים ולכן עצר את הפינוי. מבחינתו אפשר לחלל את הכל - אבל לא את השבת".

אתמול: נפגעים בעימות במאחז, חשוד בתקיפת שוטר

במהלך ניסיון הפינוי אמש נפצעו כמה בני אדם, שלא נזקקו לפינוי לטיפול רפואי. אחד מפעילי הימין ששהו במקום נעצר בחשד לתקיפת שוטר.

בשיאם של העימותים נזרקו רימוני הלם וכן נוקבו צמיגיהם של שני כלי רכב ששימשו את שוטרי משמר הגבול. ההתגוששות הסתיימה כשפעילי הימין נותרו על הגבעה, ואילו כוחות הביטחון נאלצו לסגת לאחור.

על האירוע פיקד מפקד חטיבת בנימין, אלוף-משנה יוסי פינטו. המאחז עצמו, שהוקם בשטח צבאי סגור, פונה כבר מספר פעמים - אך יושב מחדש. בכמה מקרים בעבר התרחשו גם כן עימותים אלימים שם בין פעילי ימין לכוחות הביטחון.