צפו: הצוללות האירניות בתמרון במפרץ

יומו השני של תמרון חיל הים האירני במפרץ הפרסי יצא לדרך, ובכלי התקשורת של הרפובליקה האסלאמית שודרו תמונות של הצוללות הנוטלות חלק בתמרון. "המטרה החשובה ביותר - להציג את יכולות חיל הים", אמר מפקד חיל הים האירני. צפו בתמונות מהתרגיל

הפגנת שרירים נוספת של המשטר האירני: אירן ממשיכה זה היום השני את התרגיל הימי רחב ההיקף שלה, הכולל תמרון גם במי המפרץ הפרסי. רשתות הטלוויזיה האירניות בפרסית ובערבית שידרו אמש והבוקר תמונות מהתמרונים, ובהן גם תמונות של הצוללות הנוטלות בהם חלק - צוללות, שעל פי דיווחים לאחרונה מנסה אירן להפעיל הרחק משטחה.

בתמונות מתועדות הצוללות במהלך הפעילות המבצעית בתמרון, ממספר זוויות צילום. בחלק מהתמונות, כמה מאנשי הצוות נמצאים עליהן בזמן שהן נערכות לפעולה. מפקד חיל הים האירני, חביבוללה סיארי, מתועד בכתבות כשהוא פותח באופן רשמי את התמרון הימי, כשהוא ניצב על סיפונה של אחת הצוללות.

צפו בתיעוד מהטלוויזיה האירנית בשפה הפרסית:

"המטרה החשובה ביותר של התמרון הוא הצגת יכולותיהם של כוחות חיל הים בהגנה על הגבולות, המשאבים והאינטרסים של המדינה - וכן את נוכחותה של אירן במים הבינלאומיים", אומר בכתבת רשת "אל-עאלם" האירנית בשפה הערבית, מוחמד נאסר.

באחת הכתבות התראיין גם מפקד חיל הים האירני חביבוללה סיארי. "בחלקו הראשון של התמרון נבדק התיאום בין יחידות חיל הים השונות", הוא אומר. "יתר היחידות נערכות ליטול חלק בתמרון בהמשכו. המטרה החשובה ביותר היא להציג את יכולות חיל הים, ואת היכולת לשמור על הביטחון והיציבות באזור ולשלוח מסר של שלום וידידות למדינות השכנות".

על פי הדיווחים באירן, בתמרון, שיימשך שישה ימים, מתורגלות גם יחידות הסייבר והלוחמה האלקטרונית של הרפובליקה האסלאמית. בנוסף, נוטלים בתמרונים חלק גם מערך תפעול יחידות המל"טים האירניות. 

אין זו הפעם הראשונה שאירן מציגה לכלי התקשורת את הצוללות שברשותה. בדיוק לפני כשנה הן השתתפו בתמרון הימי "וולאיאת 90", ובתמונות ששודרו אז בכלי התקשורת ניתנה הצצה חטופה אל תוך אחת הצוללות.