פינוי המאחז יימשך במוצאי שבת: "בגלל שנתניהו נכנע"

במקביל להודעת צה"ל כי פינוי המאחז עוז ציון שהוקם בשטח צבאי סגור בבנימין יימשך במוצאי שבת, במפלגות העבודה והתנועה תקפו את מדיניות נתניהו. לבני: "אלו הרבנים של בנט, זו הכניעה של נתניהו". העבודה: "נתניהו קורץ למתנחלים". בתקרית נפצעו קל 5 לוחמי מג"ב

לאחר שכוחות הביטחון הפסיקו פינוי של המאחז עוז ציון בשטח צבאי סגור בבנימין, לאחר שמתנחלים זרקו עליהם אבנים ופצעו 5 לוחמי מג"ב, במפלגת התנועה ובמפלגת העבודה גינו את הימין הקיצוני ותקפו את מדיניות ראש הממשלה בנימין נתניהו. במקביל, מדובר צה"ל נמסר כי הפינוי יימשך בצאת השבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האירועים האלימים במאחז הבלתי-חוקי עוז ציון הם תוצאה ישירה של מדיניות הקריצה של נתניהו למתנחלי המאחזים לאורך ארבע השנים האחרונות", הדגישו במפלגת העבודה. "מי כמו אותם פורעי חוק יודעים לזהות את רפיסותו של ראש הממשלה מול מפעל המאחזים הבלתי חוקיים ולנצל אותה כדי להרים יד על ריבונותה של מדינת ישראל".

"אלו הרבנים של בנט והכניעה של נתניהו"

יושבת ראש התנועה ציפי לבני אמרה כי הימין הקיצוני עושה בשטחים כבשלו. "עימותי הימין הקיצוני עם החיילים, בגיבוי הרבנים הפוליטיים, והעובדה שחיילי צה"ל וכוחות משטרה נאלצים לשמור על הפורענות הזו בשבת צריכה להעיר כל אם ואב בישראל ולהזכיר להם על מה הבחירות", הבהירה.

לדבריה, "אלו הרבנים של בנט, זו הכניעה של נתניהו וכולנו משלמים את המחיר לסחטנות הפוליטית הבריונית הזו. זה חייב להיפסק - חייבים לעצור את נתניהו ושותפיו הקיצוניים ולייצר חזית אחת נגד האלימות הזו".

5 לוחמים נפצעו וטופלו במקום

כוחות צה"ל, מג"ב ומשטרה שהגיעו לפנות כ-150 איש שהתכוונו לקיים סעודת שבת במאחז הבלתי-חוקי עוז ציון הממוקם מזרחית לבית-אל שבבנימין, נקלעו לעימותים אלימים כשבסופם לא הצליחו לפנות את המאחז, שהוקם בשטח צבאי סגור. כתוצאה מהפרות הסדר, חמישה לוחמי משמר הגבול נפצעו קל מאבנים שנזרקו לעברם, טופלו במקום ולא נזקקו לפינוי רפואי.

האירוע, שעליו פיקד מפקד חטיבת בנימין, התרחש בשעות הצהריים, אז הגיעו אנשי כוחות הביטחון אל המקום במטרה לפנותו מיושביו. עד מהרה התלהטו הרוחות והמתנחלים החלו לתקוף את החיילים והשוטרים שהגיעו למקום באמצעות אבנים. כוחות הביטחון השיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

בנוסף, נוקבו צמיגיהם של שני כלי רכב של משמר הגבול. במהלך הפרת הסדר במקום, נעצרו שני מתנחלים. בסופו של האירוע המאחז לא פונה מיושביו, ככל הנראה בשל העובדה כי התרחש סמוך לכניסת השבת.