מתנחלים מנעו פינוי; 5 לוחמי מג"ב נפצעו

כוחות הביטחון שהגיעו לפנות את המאחז הבלתי חוקי עוז ציון הסמוך לבית-אל נתקלו באלימות מצד הפעילים ובמקום התפתח עימות. 5 לוחמי מג"ב נפצעו קל וטופלו במקום. בסופו של האירוע המקום לא פונה מיושביו ושני מתנחלים נעצרו

פינוי המאחז. ארכיון (AP)

שבת סוערת בבנימין: כוחות צה"ל, מג"ב ומשטרה שהגיעו לפנות כ-150 איש שהתכוונו לקיים סעודת שבת במאחז הבלתי-חוקי עוז ציון הממוקם מזרחית לבית-אל שבבנימין, נקלעו לעימותים אלימים כשבסופם לא הצליחו לפנות את המאחז, שהוקם בשטח צבאי סגור. כתוצאה מהפרות הסדר, חמישה לוחמי משמר הגבול נפצעו קל מאבנים שנזרקו לעברם, טופלו במקום ולא נזקקו לפינוי רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע, שעליו פיקד מפקד חטיבת בנימין, התרחש בשעות הצהריים, אז הגיעו אנשי כוחות הביטחון אל המקום במטרה לפנותו מיושביו. עד מהרה התלהטו הרוחות והמתנחלים החלו לתקוף את החיילים והשוטרים שהגיעו למקום באמצעות אבנים. כוחות הביטחון השיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

בנוסף, נוקבו צמיגיהם של שני כלי רכב של משמר הגבול. במהלך הפרת הסדר במקום, נעצרו שני מתנחלים. בסופו של האירוע המאחז לא פונה מיושביו, ככל הנראה בשל העובדה כי התרחש סמוך לכניסת השבת.

לבני: "הימין הקיצוני עושה בשטחים כבשלו"

יושבת ראש התנועה ציפי לבני, אמרה בתגובה להפרות הסדר במאחז, כי "עימותי הימין הקיצוני עם החיילים, בגיבוי הרבנים הפוליטיים, והעובדה שחיילי צה"ל וכוחות משטרה נאלצים לשמור על הפורענות הזו בשבת צריכה להעיר כל אם ואב בישראל ולהזכיר להם על מה הבחירות". היא הוסיפה כי "הימין הקיצוני שהשתלט על הליכוד והבית היהודי מתעמת עם חיילי צה"ל, עושה כבשלו בשטחים וכופה על צהל והמשטרה לעסוק בזה במקום בביטחון".

היא המשיכה ותקפה את מדיניות ראש הממשלה, וציינה: "אלו הרבנים של בנט, זו הכניעה של נתניהו וכולנו משלמים את המחיר לסחטנות הפוליטית הבריונית הזו. זה חייב להיפסק - חייבים לעצור את נתניהו ושותפיו הקיצוניים ולייצר חזית אחת נגד האלימות הזו".

העבודה: נתניהו קורץ למתנחלים וזו התוצאה

גם בעבודה מיהרו להגיב על התקרית האלימה. "האירועים האלימים במאחז הבלתי-חוקי עוז ציון הם תוצאה ישירה של מדיניות הקריצה של נתניהו למתנחלי המאחזים לאורך ארבע השנים האחרונות. מי כמו אותם פורעי חוק יודעים לזהות את רפיסותו של ראש הממשלה מול מפעל המאחזים הבלתי חוקיים ולנצל אותה כדי להרים יד על ריבונותה של מדינת ישראל", נמסר ממפלגת העבודה.

עוד צוין כי "אנו קוראים לראש הממשלה המצהיר על עצמו כחזק, אך כשמדובר במאחזים הופך לחלש בצורה מדאיגה, לדאוג לכך שחוקי מדינת ישראל ישמרו מעבר לקו הירוק כמו שהם נשמרים בתוכו. כל דבר אחר יהווה פגיעה חמורה בדמוקרטיה הישראלית ובכוחה של הממשלה למשול".