נתניהו: "ישראל תעשה הכל מול איום מסוריה"

ראש הממשלה נשא דברים בטקס סיום קורס הטיס ה-165 של חיל האוויר ושלח מסר למשטר אסד. "ישראל עוקבת אחר ההתפתחויות בסוריה", הבהיר נתניהו. "ישראל תעשה הכל מול איום זה, ומול כל איום"

נתניהו שולח איום לעבר אסד. אילוסטרציה (חדשות 2)

אחרי שאמש אישרו גורמים מדיניים כי ראש הממשלה נועד לאחרונה בחשאי עם המלך עבדאללה בירדן, בנושא איום הנשק הכימי הסורי, התייחס היום נתניהו לנושא והבהיר כי ישראל עוקבת אחר ההתפתחויות. ראש הממשלה נשא נאום בטקס סיום קורס טיס בבסיס חיל האוויר בחצרים והפנה את דבריו לא רק לטייסים הצעירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כולנו רואים את המתרחש בסוריה", אמר נתניהו. "חיל האוויר הסורי פוגע במאות אזרחים סורים והם לא בוחלים להשתמש בשום אמצעי. ישראל תעשה הכל מול איום זה, ומול כל איום".

בשלב זה פנה ראש הממשלה לבוגרי הקורס ואמר: "טייסים וטייסות, אתם הופכים היום לחלק מהזרוע הארוכה של מדינת ישראל. חיזקנו הרבה שרירים וגידים של הזרוע הזו. ידה של ישראל מושטת לשלום לאלה שפניהם לשלום ואלו שמאיימים עלינו - שיידעו שידנו הארוכה תכה בעוצמה כדי להגן על מדינת ישראל".

בסיום מסדר הכנפיים, נפגש ראש הממשלה עם ת', הנווטת הדתייה הראשונה בצה״ל. במהלך המפגש אמר נתניהו כי ת' מהווה דוגמה לשוויון בין המינים הקיים בישראל ואף ניצל את ההזדמנות בכדי לציין את הצורך בשילוב אוכלוסויות נוספות בצבא: "חשוב שבצה״ל ישתלבו עוד ועוד אוכלוסיות כדי שהנטל יתחלק בין רבים יותר, ובאופן שווה יותר", אמר נתניהו.

ברק: חיל האוויר הוכיח לאורך השנים את יכולותיו

ברק ונתניהו עם הנווטת הדתיה (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

גם שר הביטחון אהוד ברק הגיע לשאת נאום בפני מסיימי קורס 165 של חיל האוויר, ופתח בנימה אישית. "ככל הנראה זהו סיום הקורס האחרון שבו אשא דברים בתפקידי הנוכחי", אמר ברק והמשיך לסקור את הצלחות חיל האוויר במבצע "עמוד ענן".

"חיל האוויר הוכיח לאורך השנים את יכולותיו ועוצמתו במלחמות, במבצעים ובביטחון השוטף", הוסיף שר הביטחון. "כך היה גם לאחרונה במבצע עמוד ענן - חמאס ספג מכה קשה, הופתע מעוצמת ודיוק התקיפה הממוקדת של חיל האוויר, ומהישגי כיפת ברזל וההגנה על העורף".

הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ בירך את הטייסים הצעירים: "המכה הקשה שספגו אויבנו והנזק שנגרם לתשתיות המבצעיות של ארגוני הטרור נזקפים במידה רבה לזכותם של הטייסים שפגשתם, לזכות המדריכים והמפקדים שלכם".

גנץ הדגיש בדבריו כי "חיל האוויר האפשר לנו בצה"ל יכולת תקיפה כירורגית, עוצמתית, גמישה ומכריעה. בוגרים ובוגרות, המשימה הבאה היא המשימה
שלכם. אתם הערובה לכך שגם בעתיד, מול כל אתגר שאליו נדרש, חיל האוויר וצה"ל יתייצבו מוכנים, נכונים ונחושים לביצוע המשימה".