צה"ל מציג: כרטיס אשראי למג"דים

רק אוכל כשר, בלי אלכוהול וטבק ועם מסגרת מוגבלת מראש: צה"ל ישיק ב-1 בינואר 2013 כרטיס אשראי חדש שיחולק למפקדי הגדודים במילואים, כדי למנוע בירוקרטיות. ראש מחלקת פרט באכ"א: "אנחנו נפקח על ההוצאות, זה שינוי אדיר". בעבר נאלצו המפקדים לרמות כדי לקבל מוצרים מסוימים

אשראי מיוחד למג"דים (רויטרס)

מערך המילואים נאלץ להתמודד מאז הקמתו בקשיים רבים באופן בו היו צריכים מפקדי הגדודים לנהל את התקציב, כמו למשל קניית מתנות, ארגון ימי כיף, פליזים לגדוד וכדומה. באגף כוח האדם החליטו שהחל מחודש ינואר הקרוב, יקבלו מפקדי גדודי מילואים כרטיס אשראי עם תקציב שינוע בין 5,000 ל-30,000 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, על הכרטיסים יהיו מגבלות שונות כמו למשל חיוב לרכוש מזון במקומות כשרים בלבד, איסור קניית אלכוהול, טבק, תכשיטים וכיוצא בזאת. הפיקוח על הקניות יתבצע על פי דוחות יומיים וחודשיים, ופעם ברבעון יוגשו כל הקבלות מהמג"דים עצמם. בצה"ל מכינים את עצמם לאפשרות של זיופים ואומרים כי יטפלו בנושא ביד קשה. "אנו נפקח על כל רכישה ולא ניתן יהיה להוציא יותר מ-10 אלף שקלים בפעם אחת. אנחנו לא נשחק עם זה ונגיע גם לטיפול משמעתי אם יידרש", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש מחלקת הפרט באגף כוח האדם, אלוף-משנה איל קרוליצקי.

בצה"ל פיתחו את הפרויקט לאחר תלונות רבות שהתקבלו. "לפני כמעט שנה נכנסתי לתפקיד ושמעתי סיפורים מסמרי שיער - גרמנו למג"דים להיות רמאים - הם היו קונים קולה וממירים אותו לקבבים", ציין אלוף-משנה קרוליצקי. לאחר מכן, יצרו אנשי צה"ל קשר עם אגף הכספים של משרד הביטחון ובשיתוף חברת ישראכרט הם הזמינו 600 כרטיסי אשראי. "יש לנו כבר שיש מפקדי גדודים בפיילוט חודשיים והם מאושרים - זה שינוי אדיר", סיכם.

במקביל, חיילי המילואים התבשרו בשינוי נוסף ומבורך: החל מ-1 בינואר יחלו חיילי המילואים לקבל החזרי נסיעות באופן אוטומטי לחשבון הבנק שלהם בתום כל תקופת מילואים, ובכך הם יוכלו להגיע לבסיס גם באמצעות רכבם האישי וללא הוצאת כספים מיותר וגם על ידי שימוש בתחבורה ציבורית.