מול האיומים: כך נראית הגדר החדשה בגבול סוריה

ככל שהמצב בסוריה מידרדר במערכת הביטחון בישראל נערכים לניסיונות חדירה של ארגוני טרור. בימים אלה החלו העבודות לבניית גדר גבול חדשה ברמת הגולן – גבוהה ומשוכללת יותר. תמונות ראשונות

משטר אסד בסוריה ממשיך להתנדנד ובישראל כבר נערכים לכל מצב. בימים אלה החלו העבודות לבניית גדר חדשה - בגבול רמת הגולן, שתחליף את הגדר המיושנת בת עשרות השנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההוראה שהקבלנים קיבלו היא להאיץ את העבודות כמה שיותר, על מנת להחליף את הגדר הישנה והרעועה בגדר חדשה ובלתי ניתנת למעבר, כמו זו בגבול מצרים. כל זאת, כשאי הוודאות לגבי המתרחש מעבר לגבול רק הולכת וגוברת.

ארגון אופוזיציה סורי שפועל מבריטניה הודיע היום שמתחילת מלחמת האזרחים במדינה נהרגו כבר יותר מ-45 אלף בני אדם, מתוכם יותר מ-30 אלף הם אזרחים ואנשי כוחות המורדים.

לבנות - לפני שאסד ייפול

במערכת הביטחון מעריכים מזה זמן רב שאם וכאשר אסד ייפול, יתמקמו ארגוני טרור קרוב מאוד לגבול עם ישראל וינסו להוציא פיגועים - ועל כן הבנייה המהירה עכשיו.

באזור מג'דל שמס כבר נבנו ארבעה קילומטרים של הגדר, לאחר שבשנה שעברה פרצו מפגינים סורים את הגבול ביום הנכבה. המטרה של צה"ל היא להשלים קטע של 54 קילומטרים לאורך הגבול בזמן שיא של כמה חודשים, אולי עוד לפני, שהמשטר בסוריה יוחלף.