חיילים נחקרו בחשד לשימוש בסם מסוג "מיסטר נייס גאי"

המשטרה הצבאית פתחה בחקירה נגד 3 לוחמים בסדיר שהשתמשו בסם מסוג "מיסטר נייס גאי" בשעה שהיו בתעסוקה מבצעית באזור העיר חברון. החקירה נמצאת בעיצומה וייתכן כי בהמשך יוגשו כתבי אישום נגד החיילים

צרכו את הסם בזמן פעילות. ארכיון (חדשות 2)

המשטרה הצבאית חוקרת חשד לפיו שלושה לוחמים בחטיבה סדירה בצה"ל השתמשו בסם מסוג "מיסטר נייס גאי", במהלך שהייה במוצב במסגרת תעסוקה מבצעית, סמוך לחברון. על פי החשד, אחד הלוחמים הביא איתו את הסם למוצב, שם חילק אותו לחיילים שהיו עמו. רק אחד מהם הודה בפני חוקרי מצ"ח כי הוא אכן עישן סמים באותו אירוע. החקירה עדיין מתנהלת וייתכן כי בהמשך יוגשו כתבי אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שוטרי המשטרה הצבאית פשטו על המוצב בתחילת השבוע ואחד מהחיילים שנעצרו לחקירה שוחרר ליחידתו. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".

רק בחודש שעבר, בית הדין הצבאי במחוז שיפוט מרכז, אישר הסדר טיעון בעניינו של חייל שהואשם בשימוש בחומרים מסממים. החייל הודה בעבירות בהן הואשם המייחסות לו שימוש בחומר המכונה "נייס גאי". על פי כתב האישום, נהג החייל להשתמש בחומר במוצבים צבאיים בזמן שהיה בתפקיד כוננות.

בנוסף, השתמש החייל בחומרים יחד עם חיילים נוספים במוצב. על פי פקודות הצבא, "נייס גאי" נכלל ברשימת החומרים הקנאבינואידים הסינתטיים, שהשפעתם עלולה להיות דומה להשפעת סמים אסורים כמו מריחואנה. בצה"ל טוענים כי כתב האישום הוגש כחלק מיישומה של מדיניות הצבא למגר את תופעת השימוש בסמים סינתטיים בקרב החיילים.