מטוס F16 גלש מהמסלול באימון – וניזוק

במסגרת אימון שגרתי אתמול בבסיס רמת דוד סטה מטוס F16 מהמסלול ונגרמו לו נזקים מבניים. גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט: "לא מדובר בטעות אנוש אלא בכשל טכני". לטייס שלום והמטוס הועבר לטיפול. דובר צה"ל: חיל האוויר פתח בתחקיר

המטוס ניזוק באימון. ארכיון (רויטרס)

במהלך אימון אתמול בבסיס רמת דוד של חיל האוויר בצפון, גלש מטוס קרב מסוג F16 (ברק) ממסלולו וניזוק. לא היו נפגעים באירוע. חקירה ראשונית שבוצעה בחיל העלתה כי כשל טכני הוא זה שהביא לתקלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האירוע התרחש במהלך אימון שגרתי בסוף הטיסה, והמטוס הושבת והועבר לטיפול לאחר שנגרמו לו נזקים מבניים. גורם צבאי בחיל האוויר אמר לחדשות 2 באינטרנט כי לא הייתה סכנה לטייס וכי לא מדובר בטעות אנוש. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מטוס קרב של חיל האוויר מסוג ברק סטה לשוליים תוך כדי נסיעה על המסלול, לאחר נחיתה בבסיס רמת דוד, אתמול בצהריים. לטייס שלום. המטוס הועבר לבדיקה וטיפול טכני. האירוע נמצא בתחקיר".

רק בספטמבר האחרון, שני קצינים בכירים בחיל האוויר כמעט התנגשו במהלך תרגיל. ראש להק כוח אדם בחיל האוויר, תת-אלוף אילן בוגר ומפקד בסיס חצרים, תת-אלוף זיו לוי השתתפו בתרגול אווירי בדרום הארץ במהלכו הם טסו במטוסי אף-16 מסוג "ברק", אבל אז, במהלך התרגיל, השניים טסו אחד מול השני - חרטום מול חרטום - ובניגוד לנהלים הגיעו למרחק של מאה מטרים בלבד זה מזה, מה שמוגדר בחיל האוויר כעבירת בטיחות חמורה. סטייה של אחוזים בודדים יכלו להוביל לאסון אווירי. בעקבות התקרית, הנחה מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל את מפקדי הטייסת בחיל לקיים לכלל הטייסים שעתיים של רענון והנחיות בטיחות.