הלוחמת חיסלה את המחבל וקיבלה צל"ש: "מגיע לכל הגדוד"

לוחמת הקרקל שהסתערה על מחבלים בגדוד לפני שלושה חודשים בגבול מצרים, בתקרית בה נהרג רב"ט נתנאל יהלומי, קיבלה צל"ש מאלוף פיקוד הדרום. "זה צל"ש שמגיע לכל אותם האנשים שהיו שם ביחד איתנו, וכמובן לנתנאל שנפל בקרב הזה – הוא היה גיבור". היא שחזרה את האירוע: "רצתי תחת האש הכבדה"

"הצל"ש של היום הוא לא רק בשבילי, הוא צל"ש לכל הגדוד, זה צל"ש שמגיע לכל אותם האנשים שהיו שם ביחד איתנו, וכמובן לנתנאל יהלומי, שנפל בקרב הזה - הוא היה גיבור" - כך אמרה היום רב"ט ש', לוחמת גדוד הקרקל שקיבלה היום עיטור מאלוף פיקוד הדרום לאחר שהסתערה על מחבלים בתקרית הירי הקשה בגבול הדרום לפני שלושה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בשיחה עם חדשות 2 לפני קבלת הצל"ש, שיחזרה רב"ט ש' את האירוע הקשה: "קיבלתי את הקריאה בקשר של הדיווח שיורים עלינו, חזרתי למקום וירו לעברנו, קיבלנו אש לעבר ההאמר ומיד יצאנו ממנו, פרקנו, הבנו מה שקורה שם, הגעתי למפקד שלי דוד, ודילגתי אליו 80-70 מטרים".

היא סיפרה כי היא רצה בזמן שירו לעברה: "רצתי תחת האש הכבדה, משם הגעתי לנתנאל יהלומי, שם הבנו שהוא היה ללא רוח חיים והיינו צריכים להמשיך משם קדימה, והסתערנו על המחבלים". לפני גיוסה התנדבה ש' למד"א, ונאבקה בעזרת משפחה ברשויות על מנת שתוכל להיות לוחמת.

צל"ש גם למפקד מחלקה מהשריון

התקרית הקשה אירעה בסוף חודש ספטמבר השנה. חולייה של שלושה מחבלים הצליחה להסתנן דרך גדר הגבול, ופתחה באש לעבר כוחות צה"ל במקום. בחילופי האש נהרג רב"ט יהלומי ז"ל, אך את אחד המחבלים חיסלה לוחמת גדוד הקרקל, המופקד על הפעילות השוטפת באזור הגבול.

בנוסף, הוחלט להעניק צל"ש גם לסגן תומר עומרי, מפקד מחלקה בגדוד "הבוקעים" של חטיבה 401 שפעל לחיסול חוליית המחבלים בתקרית האש בכרם שלום ב-5 באוגוסט. במהלך האירוע כוחות צה"ל השתלטו על משוריין מחבלים שהצליח לחדור לישראל מסיני. כמו כן, צל"ש הוענק גם לסמל מחלקה בגדוד שפיקד על הכוחות בשטח, סמ"ר במילואים דוד אביצור.