עימות בין ינון מגל לגדעון לוי: "לעולם לא מאוחר לחשוף את האמת"

פרסום התיעוד הבלעדי בו נראה השר נפתלי בנט משחזר את הקרב בכפר כנא הוביל לעימות באולפן בין עיתונאי "הארץ" גדעון לוי לעיתונאי לשעבר וחבר הבית היהודי הטרי ינון מגל. "חשוב לשאול על עברו הצבאי של איש ציבור", אמר לוי על הרג עשרות האזרחים הלבנונים. מגל השיב: "להגיד היום שמדובר בפשעי מלחמה זו נבזות"

התיעוד בו נראה יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט מתאר באוזני מקורביו את חלקו באירוע בכפר כנא שבלבנון במהלך מבצע "ענבי זעם" ב-1996, עורר עימות בין עיתונאי "הארץ" גדעון לוי לעיתונאי לשעבר וחבר הבית היהודי בהווה ינון מגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת לוי, על אף שהוא אינו יודע מה היה חלקו של בנט באירועי כפר כנא, אין מניעה מלחקור את הנושא מחדש. "בתור איש ציבור אנחנו רוצים לדעת הכל על עברו של נפתלי בנט, לטוב או לרע", אמר לוי בריאיון לרינה מצליח בתכנית "שש עם". "לעולם לא מאוחר לחשוף את האמת".

"מדובר בטבח ופשע מלחמה", הוסיף לוי. "חמישה פגזים הרגו נשים וילדים - זה פשע מלחמה לכל דבר. תמיד מגלגלים ומטאטאים אצלנו סיפורים כאלה. אז אף אחד לא אשם בזה? 104 אנשים נהרגו ברעידת אדמה? מישהו החליט להפגיז אותם".

מגל לא נשאר חייב ויצא להגנת יושב ראש מפלגתו: "מה שגדעון אומר זו נבזות. יושב בן אדם ומסביר מה קרה לפני 20 שנה. הוא היה מ"פ שהוביל 67 חיילים שהסתתרו בשטח אויב. מי שעשה את זה יודע כמה זה קשה. היו שלושה כוחות שבנט פיקד עליהם. הוא לא ידע מי יורה עליו. הוא הודיע שיורים עליו בקשר. נהרגו לא בכוונה מאה אזרחים וישראל הביעה צער . לבוא ולהגיד היום שזה פשעי מלחמה? זו נבזות".