יו"ר הוועדה לביקורת המדינה הודיע: "אקים ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הרפז"

ח"כ אורי אריאל העומד בראש הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת הודיע כי ייטול לידיו את הטיפול בנושא דוח הרפז וכי הוא צפוי להקים ועדת חקירה ממלכתית בעניין, כך פורסם ב"ישראל היום". הודעתו של אריאל באה לאחר שסיעות הקואלציה הביעו את הסכמתן לחקירת הנושא. היו"ר אריאל: "היועמ"ש מתעלם ולא פותח בחקירה"

הוועדה לביקורת המדינה צפויה להקים ועדת ח (צילום: דו"צ)

לאחר חודשים רבים של סחבת ממושכת מסתמנת התפתחות בחקירת פרשת דוח הרפז. ראש הוועדה לביקורת המדינה שבכנסת ח"כ אורי אריאל, הודיע כי ייטול היוזמה ויקים ועדת חקירה ממלכתית בנושא בשל התמהמהות היועץ המשפטי לממשלה , כך דווח ב"ישראל היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשמונה חודשים, פנה מבקר המדינה הקודם מיכה לינדנשטראוס אל היועץ יהודה וינשטיין בדרישה לפתוח בחקירה פלילית בנושא המסמך, אולם ויינשטיין מצדו נמנע עד כה מביצוע המהלך. כעת הודיע ח"כ אריאל מסיעת "האיחוד הלאומי" כי הוא לוקח את המושכות לידיו, זאת לאחר שקיבל את הסכמתן של סיעות הקואליציה לעשות כן. על פי הערכות, הסכמתן ונכונתן של מרבית החברות בקואליציה לדון בנושא היא זו שמגדילה את הסיכוי שוועדה מסוג זה אכן תוקם.

הצהרתו של אריאל באה לאחר שוועדת משנה שהוקמה בעניין קיבלה לידה את דוח מבקר המדינה, ועסקה במחיקת הפרטים החסויים המצויים בו. אריאל מצדו הסביר את המהלך בהתעלמותו היועמ"ש מפנייתו ומבקשת המבקר לשעבר לינדנשטראוס לפתוח בחקירה פלילית. "החלטתי לממש את סמכותי כיו"ר הוועדה לביקורת המדינה ולפעות בתקיפות להקמת ועדת חקירה ממלכתית שתרד לחקר האמת", נימק יו"ר הוועדה במכתב שהעביר למנכ"ל תנועת אומ"ץ.

דוח המבקר: התנהלות בעייתית בלשכות אשכנזי וברק

חקירת פרשת מסמך הרפז שנחשפה בחדשות 2 לפני כשנתיים ידעה סיבוכים ותפניות רבות. שמותיהם של אלופים רבים וגורמים שונים בלשכת שר הביטחון אהוד ברק עלו במהלך הניסיונות לברר את שהתרחש. לאחרונה הגיש מבקר המדינה טיוטה שלישית שתשמש ככל הנראה כגרסה הסופית לדוח שכתב בנושא, לידי הגורמים המבוקרים בו.

על פי הפרסומים, הדוח מתאר מציאות קשה בסביבתו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, וביקורת מופחתת לגבי לשכת שר הביטחון ברק. היועץ המשפטי לממשלה התבקש על ידי המבקר לפתוח בחקירה פלילית בעקבות הממצאים, אולם זה האחרון בחר עד כה שלא לעשות זאת.