צל"ש ללוחמת הקרקל שחיסלה המחבל בגבול מצרים

בתקרית האש הקשה שאירעה בגבול הדרום לפני שלושה חודשים נהרג רב-טוראי נתנאל יהלומי ז"ל. אחת החיילים שהוצבו בגזרה הסתערה על חברי החוליה שחדרה לשטח ישראל וחיסלה אחד מהם. מחר היא תזכה להערכה רבה על התושיה שגילתה

אלוף פיקוד הדרום טל רוסו יעניק מחר צל"ש ללוחמת גדוד הקרקל שירתה למוות במחבל שביצע את תקרית הירי הקשה בגבול הדרום לפני שלושה חודשים, שבה נהרג רב-טוראי נתנאל יהלומי ז"ל. בטקס, שיתקיים מחר במחנה רעים באוגדת עזה, יוענק גם צל"ש לסמל המחלקה בגדוד שפיקד על הכוחות בזמן האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"מגיע לה, כל הכבוד - היא פעלה בנחישות באירוע הזה וזאת התוצאה - כולם מעריכים אותה על זה", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט לוחמת אחרת בגדוד. "שלא יחשבו שאנחנו רק באירוע הזה פעלנו - אנחנו פועלים כל הזמן".

התקרית הקשה אירעה בסוף חודש ספטמבר השנה. חולייה של שלושה מחבלים הצליחה להסתנן דרך גדר הגבול, ופתחו באש לעבר כוחות צה"ל במקום. בחילופי האש נהרג רב"ט יהלומי ז"ל, אך את אחד המחבלים חיסלה לוחמת גדוד הקרקל, המופקד על הפעילות השוטפת באזור הגבול.

בשיחה עם חדשות 2 ימים ספורים אחרי התקרית, סיפרה אמה של הלוחמת על תחושותיה. "הבת שלי התקשרה, אמרה לי 'אני בסדר', בכתה ואז התנתקה השיחה. עלו לי כל מיני דברים בראש - אולי נפצעה, שמעתי שחייל אחד נהרג, אחר נפצע, חששתי שאולי זו היא. פחדתי שזו הבת שלי ולא רצו לספר לי, היא לא רצתה לספר לי כדי שלא אדאג", סיפרה.

בחלוף השעות הפחד הגדול התחלף בגאווה. "היא פייטרית, כולם אומרים, יש אמא שלא גאה בבת שעושה דבר כזה? אחרי כל הדאגות וכל המכשלים האלה", אמרה האם בהתרגשות, אך ציינה שמאז השיחה הראשונה עוד לא הספיקה להחליף איתה דברים באריכות: "היא לא ישנה כבר יומיים. אי אפשר לדבר איתה".

בנוסף, הוחלט להעניק צל"ש גם לסגן תומר עומרי, מפקד מחלקה בגדוד "הבוקעים" של חטיבה 401 שפעל לחיסול חוליית המחבלים בתקרית האש בכרם שלום ב-5 באוגוסט. במהלך האירוע כוחות צה"ל השתלטו על משוריין מחבלים שהצליח לחדור לישראל מסיני.