תיק אסף וקסמן ז"ל: שני מפקדים התרשלו - אסף נהרג

שניים ממפקדיו של חייל המילואים רב סמל אסף וקסמן ז"ל, שנהרג בתאונת אימונים ב-2007, הורשעו היום בהתרשלות ולא בגרימת מוות ברשלנות. זאת, לאחר שווקסמן ז"ל הגיע למילואים, התריע שאינו מנוסה בנהיגה בנגמ"שים - ואולץ לנהוג. המ"פ האחראי זוכה מאשמה

בית הדין הצבאי המיוחד בקריה בתל אביב הרשיע היום שניים ממפקדיו של סמ"ר אסף וקסמן ז"ל שנמחץ למוות מתחת לנגמ"ש במהלך אימון ב-2007, בעבירה של התרשלות. המורשעים הם אל"מ במיל' שלומי כהן והמג"ד סא"ל במיל' אסף רפלד. המ"פ האחראי זוכה מכל עבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמו של וקסמן, רחל, תקפה לאחר מתן ההכרעה. "התייחסו לבן שלי בתור ציוד מתכלה", אמרה. "זו לא הייתה מלחמה, זה היה תרגיל. המ"פ שיצא זכאי היה צריך להגיד משהו - בא אליו בן אדם ואומר שהוא לא יודע לנהוג בנגמ"ש. אין סיבה שהורה ששולח את הילד שלו למילואים, יקבל אותו בחזרה בארון". אביו לאון הוסיף: "אני לא מרגיש ניצחון. שום דבר כבר לא יחזיר אותו לחיים".

עורך דינו של המ"פ שזוכה אמר בתום הדיון: "זה עינוי שנמשך שלא בצדק כבר שנים. הוא זוכה אחרי מסע מפרך ומייגע. אנו מצרים על התוצאה הקטלנית של התאונה, דבר שהיה יכול להימנע אם הצבא היה נוהג אחרת".

וקסמן ז"ל נהרג בתאונת אימונים ברמת הגולן, כשהנגמ"ש שבו נהג התהפך. תחקיר צה"ל העלה שווקסמן נהג ברכב בשל מחסור בנהגים, למרות שלא היה מנוסה בנהיגה בנגמ"ש.