לראשונה מאז "עמוד ענן": פלסטינים ירו מעזה

יישובי הדרום נהנים משקט שברירי מתום המבצע האחרון, שבו התגלה כעת סדק ראשון: במערכת הביטחון התקבלו עדויות לשיגור רקטה או טיל מהרצועה - שלמרבה המזל, לא גרמו לפגיעה בשטח ישראל. במקביל, התברר כי הברחות הנשק לעזה התחדשו - אם כי בממדים קטנים מכפי שהיו טרם הלחימה

חודש חלף מאז כינון הפסקת האש שהביאה את מבצע "עמוד ענן" לסיומו. אלא שבשקט ששורר מאז ביישובי הדרום ועוטף עזה התגלה, ככל הנראה, סדק ראשון מאז סיום הלחימה: במערכת הביטחון זיהו עדות לירי רקטה או טיל מהרצועה - שלא גרם לפגיעה בשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במערכת הביטחון מתייחסים להתפתחויות כאל תעלומה, ועל כן - נמשכת חקירתה של אותה העדות. גורמי המודיעין מודעים למערך ייצור אמצעי הלחימה שפועל ברצועה, ואחראי - בין היתר - להפקת רקטות בטווחים בינוניים, מסוג זה שנורה אל שטח ישראל בימי "עמוד ענן".

לפי חלק מההערכות, ייתכן שהממצאים החדשים מהווים עדות לחידוש הניסיונות לייצור רקטות וטילים בעזה או לבדיקתם. בישראל ממשיכים לעקוב בדריכות אחר ההתרחשויות, מתוך ידיעה כי הברחות הנשק לרצועה התחדשו. עם זאת, ממדיהן טרם הגיעו לאלו שקדמו למערכה האחרונה - והן כוללות בעיקר משלוחים של נשק קל ותחמושת מסוגים שונים שתועבר לידי פעילי ארגוני הטרור בעזה.