חשד לפיגוע דריסה במזרח י-ם: פלסטיני פגע בשוטר ונורה

לוחם מג"ב מנע ממונית פלסטינית להיכנס למתחם תחנת המשטרה בג'בל מוכבר, ובתגובה פגע בו הנהג עם הרכב. שוטר אחר שהיה במקום פתח לעבר הפלסטיני באש ופצע אותו באורח קל. "השתגעתי ורציתי להיכנס לתחנה", הסביר לחוקרים

חשד לניסיון פיגוע דריסה: נהג מונית פלסטיני, תושב מזרח ירושלים המוכר למשטרה, הגיע הבוקר לתחנת המשטרה "עוז" בשכונת ג'בל מוכבר ופגע בלוחם מג"ב ברכבו, לאחר שזה מנע ממנו לעבור. שוטרים שהיו במקום פתחו באש לעבר הנהג הפוגע, שנפצע קל. פרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ראשוני לנהג וללוחם, שנפצע גם הוא קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החל כשהנהג הפלסטיני פגע ברכב אספקה שעמד לצאת מהתחנה. לוחם משמר הגבול שהיה במקום ניגש לנהג כדי לשוחח עמו, אולם הנהג דרס אותו ופצע אותו קל. שלושה שוטרים ירו על המונית, וכתוצאה נפצע הנהג ברגלו. לאחר שקיבל טיפול רפואי ראשוני במקום, הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם.

המשטרה פתחה בחקירה, כשהכיוון המרכזי הוא ניסיון פיגוע על רקע לאומני. במהלך חקירתו אמר הפלסטיני לשוטרים: "השתגעתי ורציתי להיכנס לתחנה". עם זאת, נבדק גם האם מדובר בוויכוח שהתלהט בין הנהג ללוחם.

ביום שישי: פלסטינים תקפו חייל וחטפו את נשקו

האירוע היום מצטרף לשורת מקרים של תקיפת חיילי צה"ל שאירעו בשבועות האחרונים. שלשום הותקף חייל בבסיס ראמה מצפון מזרח לרמאללה על ידי שני פלסטינים, שחטפו ממנו את נשקו. השניים עלו לעמדת השמירה בה הוצב התעמתו עם החייל והצליחו לברוח עם הנשק.

לפני כעשרה ימים ירתה שוטרת מג"ב בנער פלסטיני בחברון, לאחר שזה תקף שוטר מג"ב ליד עמדה באזור מערכת המכפלה ואיים עליו עם אקדח דמה. במהלך השבוע פרסם דובר צה"ל סרטון ממצלמות האבטחה בזירת האירוע, בו מתועד הפלסטיני תוקף את השוטר.

ההרוג, מוחמד זיאד סלאיימה, אחז בידו אקדח צעצוע, אך לא ניתן להבחין בו בתיעוד. בתחילת הסרטון הוא נראה בעודו פוסע לכיוון עמדת משמר הגבול בפאתי היישוב היהודי בחברון, וכעבור זמן קצר מתעמת עם שוטר שהוצב במקום. שניות ספורות לאחר מכן מתועדת השוטרת פותחת באש לעברו מטווח קצר, מה שגרם לפלסטיני להתמוטט על הקרקע.