"חמאס נערך לבצע הפיכה בגדה"

הסאנדיי טיימס הבריטי מצטט גורמי מודיעין ישראלים שאומרים כי הנהגת הארגון הורתה לתאי טרור רדומים להתכונן למאבק מזוין במטרה להשיג שליטה על שטחי הרשות הפלסטינית, כפי שעשו בעזה ב-2007. על פי הדיווח, רה"מ נתניהו קיבל התרעות מפני תכנית ההשתלטות של חמאס

האם חמאס בדרך לכיבוש הרשות? (רויטרס)

ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל הורה לאחרונה לתאי טרור רדומים בגדה המערבית להיערך לפתיחת מאבק מזוין במטרה להשתלט על הרשות הפלסטינית - כך מדווח ה"סאנדיי טיימס" הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל לאחרונה התרעות משירות הביטחון הכללי ומגורמי מודיעין בדבר עליית כוחו של חמאס בגדה ושאיפות הארגון להשתלט בכוח על שטחי הרשות. "ביבי מבין היטב את השינויים הגיאופוליטיים במזרח התיכון", הבהיר לעיתון הבריטי מקורב לראש הממשלה. "אין שום סיכוי שנתניהו יוותר אפילו על סנטימטר ביהודה ושומרון. הוא משוכנע שהדיווחים על השתלטות חמאס אמינים".

גורם מודיעין ישראלי בכיר הבהיר לעיתון כי החשש במערכת הביטחון הוא ממהלך דומה לזה שביצע ארגון הטרור ברצועת עזה בשנת 2007, אז ניצח חמאס בבחירות דמוקרטיות עלה לשלטון, ופתח במסע חיסול אלים של אנשי הפת"ח. 

הפגנת כוח בשכם

לפני 10 ימים, לאחר תקופה ארוכה מאוד במהלכה נאסר על חמאס לקיים עצרות בשטחי הרשות הפסלטינית, ערך הארגון עצרת בשכם לציון 25 שנים להיווסדו. באירוע עצמו נאמו, זה לצד זה, מנהיגים משתי התנועות הפלסטיניות. בכיר הפת"ח בגדה, אמין מקבול, אמר בעצרת כי "לא היינו חוגגים כאן יחד, אם החמאס לימד את הכיבוש לקח בל ישכח ברצועת עזה והשיג ניצחון מזהיר".

האירועים ההמוניים שבהם השתתפו אלפי תומכי חמאס מהגדה המערבית נערכו "על רקע אווירת הפיוס", אמרו אז בשכם. על פי הדיווחים בתקשורת הערבית, מאות האסירים של הפת"ח ברצועת עזה והאסירים משורות החמאס שיושבים בבתי הכלא בגדה המערבית עשויים להשתחרר בעקבות צעדי הפיוס האחרונים.