קצין במשטרה הצבאית השתין על חייל, הודח ונכלא

הקצין שהשתין על חייל שלו במקלחת נשלח ל-21 ימי מחבוש והודח מהחיל. בצבא אמרו כי ייתכן והוא יודח בכלל מצה"ל, בשל המקרה. החייל שהתלונן הועבר לתפקיד אחר ומטופל אצל גורמי בריאות הנפש

ארכיון (רויטרס)

קצין במשטרה הצבאית הודח מתפקידו ונשלח ל-21 ימי מחבוש, לאחר שחייל שלו התלונן במצ"ח כי המפקד השתין עליו והשפיל אותו במקלחות בבסיס ביהודה ושומרון - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע, שפרטיו הובאו כאן לראשונה לפני מספר שבועות, התרחש בתקופת הניסיון של החייל בבסיס, זאת לאחר שהוצא מההשלמה החיילית של קורס הקצינים אליו יצא. על פי החשד, בשבוע הראשון, בזמן שהתקלח יחד עם עוד חיילים שעתידים לעבור להיות תחת פיקודו, נכנס אותו מפקד בדרגת סגן, הסיט את הווילון והטיל מימיו על החייל.

בעדותו סיפר החייל: "הוא הסיט את הווילון, הסתכל, צחק והשתין לי על פלג הגוף התחתון. שני חיילים היו עדים לאירוע". בתגובה, כך לדברי החייל, הוא צעק על הקצין וזה השיב לו: "הייתי עושה את זה פעם לחיילים".

המתלונן טען בפני בני משפחתו כי הרקע להשפלה הוא שהמפקד לא רצה שהוא ישמש כסגנו, ולכן עשה הכל כדי להרחיקו. לדבריו, הוא העדיף שהסגן הנוכחי שלו יישאר בתפקידו.

בינתיים, החייל עצמו שטוען להטרדה מינית הועבר מתפקידו לבסיס בצפון, ובמקביל מטופל במרכז מהו"ת, מרכז התמיכה לנפגעים על רקע מיני בצה"ל. במשטרה הצבאית החוקרת ניהלו חקירה בעקבות התלונה, והעבירו את ממצאיה לפרקליטות הצבאית.

קצין המשטרה הצבאית הדיח אותו

בפרקליטות הצבאית החליטו שלא להגיש כתב אישום נגד הקצין, ולאחרונה הוא נשפט לדין משמעתי על ידי סגן קצין המשטרה הצבאית הראשי בגין התנהגות בלתי הולמת, שהדיח אותו מהחיל. בנוסף, גורמים בצה"ל אמרו כי נבחנת אפשרות להדיחו בכלל מצה"ל, ולא רק מתפקידו והנושא הועבר לטיפול הוועדה להתרת חוזים באגף כוח האדם.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בעקבות המקרה, נשפט הקצין בחיל המשטרה הצבאית ל-21 ימי מחבוש, מתוכם 4 ימים לריצוי בפועל וכן הוחלט על הדחתו מתפקידו. כמו כן, קצין המשטרה הצבאית הראשי החליט שהקצין לא ימשיך בשירותו במשטרה הצבאית וסוגיית המשך שירותו של הקצין בצה"ל נבחנת על ידי גורמי הסגל הרלוונטיים".

גורם צבאי הוסיף כי "במסגרת בחינת סוגיית המשך שירותו תובא גם המלצת הפרקליטות הצבאית אשר טרם גובשה באופן סופי".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv