יהיו להם כנפיים: הכירו את הטייסים החדשים של חיל האוויר

חיל האוויר שצריך להתמודד עם שלל האיומים כלפי ישראל - מאירן, עזה, סוריה ומחיזבאללה יקבל ביום חמישי הקרוב תוספת כוח משמעותית. פרחי הטייס של מחזור 165 יקבלו את הכנפיים הנחשקות במסדר המסורתי, ובצה"ל עורכים לנו היכרות עם הטייסים החדשים - רובם בנים של מורות, גרים בקיבוץ או במושב, ויש גם ארבע בוגרות חדשות

פרחי הטיס ממחזור 165 יהפכו ביום חמישי הקרוב לטייסים מן המניין בחיל האוויר. זה יקרה בטקס מסדר הכנפיים המסורתי בהשתתפותתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ ומפקד חיל האוויר האלוף אמיר אשל. לכבוד האירוע הכינו בחיל האוויר סרטון מיוחד המתעד את הטייסים לעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין הטייסים החדשים יהיו גם ארבע בוגרות שסיימו את הקורס המפרך במגמת נווטי קרב ונווטי תובלה ומתכננים. כשליש ממשתתפי מסדר הכנפיים התנדבו לשנת שירות, 13% מהם קיבוצניקים, 26% בני מושבים ורק 37% עירוניים. רוב הטייסים החדשים מתגוררים באזור המרכז (63%), ו-13% הם עולים חדשים.

הטייס הטרי והמבוגר ביותר הוא בן 25, הרוב המכריע של הטייסים צעיר ממנו בארבע שנים, ויותר מרבע מהמסיימים לקחו חלק בפעילות בתנועת הצופים כשהיו בני נוער.

תכין שיעורי בית - ותהיה טייס

4 בנות, 13% עולים חדשים - בוגרי קורס הטי (דו"צ)
מנתוני חיל האוויר עולה כי רוב הטייסים הם בנים לאימהות במקצועות ההוראה (כשליש ממסיימי קורס הטייס). עבור משפחותיהם של 7% מהמסיימים תהיה זאת שמחה שנייה, כיוון שאבותיהם או אחיהם של הטייסים היו טייסים בעצמם.