החייל שפונה ע"י גנץ שיחזר האירוע: "שאל שאלות כדי שלא אתרכז בכאב"

יממה לאחר שנפצע בתאונת אימונים במסגרת תרגיל צה"לי ופונה במסוקו של רא"ל בני גנץ, שיחזר סמל עמית קוסקס את האירוע הקשה – מזווית ראייתו. "הרגשתי יד לחה על פניי", סיפר והוסיף: "פקחתי את עיניי וראיתי מולי את הרמטכ"ל"

מצבו של סמל עמית קוסקס, החייל ששמו עלה לכותרות לאחר שנפצע בתרגיל גדודי וזכה לפינוי אישי במסוקו של הרמטכ"ל - מוסיף להשתפר. היום, לאחר שהתאושש מעט מן החוויה הלא-שגרתית שעברה עליו, שיחזר הלוחם את שאירע מנקודת מבטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני זוכר שעמדתי עם הפנים לכיוון היעדים שהיינו אמורים 'לתקוף'", סיפר קוסקס, ששימש בתרגיל כ"דגלן" - החייל שמסמן את הכוח לצרכי בטיחות. לפתע, כך עולה מתחקיר האירוע, נפגע הלוחם מכדור תועה שפגע בירכו. "בשתי הדקות הראשונות לא הרגשתי דבר", סיפר. "אני רק זוכר שהסתכלתי לכיוון הירך - וראיתי דם רב", ציין.

הכדור שפגע בלוחם יכול היה לדרדר את מצבו באופן דראסטי, וצוות החילוץ של יחידת 669 שהיה אמור לפנות אותו, היה רחוק יותר ממסוקו של הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ - שחזר על עקבותיו לשמע הידיעה על פציעתו של החייל.

חזר על מנת לפנות. גנץ וקוסקס, אתמול (דו"צ)

"הרגשתי יד לחה ממששת לי את הפנים", המשיך החייל הפצוע לתאר את שאירע, והוסיף: "לאחר מכן פקחתי את עיניי וראיתי את הרמטכ"ל מולי. הוא שאל אותי שאלות, ככל הנראה כדי שלא אתרכז בכאב".

אמו של עמית, אתי, אמרה בהתרגשות כי "זה פשוט היה מרגש לשמוע שהרמטכ"ל קיבל את הידיעה על כך שישנו חייל פצוע בשטח - והורה לחזור ולאסוף אותו. עמית סיפר שהוא עשה זאת ברגישות רבה".