כומתה צהובה - לחיל האיסוף הקרבי

לאחר שבמשך שנים ארוכות חבשו חיילי חיל האיסוף הקרבי כומתות בצבע ירוק כהה, בדיוק כמו בחיל מודיעין השדה, זוכים כעת הלוחמים, הלוחמות והתצפיתנים לכומתה משלהם. אחד הלוחמים אמר בחיוך: "בטח אוהדי הפועל תל אביב לא יאהבו את זה, אבל בשביל המכביסטים זה ניצחון"

נפרדים מהצבע הירוק. הכומתה החדשה

חיל האיסוף הקרבי נפרד מהכומתה הירוקה ומקבל כומתה חדשה בצבע חום-צהוב שיאפיין את החיל כולו. הכומתה החדשה אושרה לשימוש לפני כשבועיים על ידי הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צבע הכומתה, שמאפיין את האדמה, נבחר במטרה להעיד על הקשר העוצמתי של הלוחמים לאדמה במסגרת עיסוקם. עד כה חבשו חיילי חיל האיסוף הקרבי כומתה בצבע ירוק כהה, התואמת לחיל מודיעין השדה אליו השתייכו בעבר. הכומתה החדשה בעלת הצבע הייחודי תהווה סממן חשוב עבור הלוחמים, הלוחמות ותצפיתניות.

חיל האיסוף הקרבי עוסק בבנייה, הכשרה וריכוז פעילות איסוף המודיעין על האויב בחזיתות השונות, איתור מטרות והפעלת אמצעי איסוף שונים במרחב הלחימה.

מדובר במהלך שתוכנן כבר מספר שנים ויצא לפועל רק לאחרונה לאחר סבב אישורים. בחיל ביקשו לתת לו ייחודיות למען גאוות וזהות עם היחידה, כמו חילות אחרים שלהם צבעי כומתות שונים כמו הנדסה, תותחנים ושריון.

"אני שמח שסוף סוף יש לנו כומתה משלנו, כי זה חלק מגאוות יחידה והתפקיד", בירך לוחם בחיל על המהלך. "על הצבע אפשר להתווכח, אבל זה כנראה אחד הצבעים היחידים שנשארו במאגר והוא גם מתאים לחיל. בטח אוהדי הפועל תל אביב לא יאהבו את זה, אבל בשביל המכביסטים זה ניצחון".