עימותים ביצהר: ישראלי ופלסטיני נפצעו

פלסטיני שהתקרב לגדר היישוב בשומרון החל בעימות עם כוחות הביטחון שהגיעו לעצור אותו. זמן קצר לאחר מכן החלו מספר פלסטינים ליידות אבנים לעבר כוחות צה"ל, שהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. גורם צבאי: "זו מציאות יום-יומית"

עימות ביצהר, ארכיון (AP)

פלסטיני ואזרח ישראלי נפצעו בצהריים במהלך עימותים ליד היישוב יצהר. מבדיקה ראשונית של צה"ל עולה כי פלסטיני התקרב לגדר היישוב, ולאחר שכוחות צבא וחברי כיתת הכוננות  ניסו לעצור אותו התפתח עימות פיזי בין הצדדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת צה"ל, בהמשך התקהלו מספר פלסטינים במקום ויידו אבנים לעבר כוחות הביטחון, שהשיבו באמצעים לפיזור הפגנות. אזרח ישראלי נפצע קל מיידוי האבנים. הכוח שהותקף פתח בנוהל מעצר חשוד, במהלכו ביצע ירי לעבר פלג גופו התחתון של הפלסטיני, שנפצע מהירי.

מארב מתוכנן לג'יפים של צה"ל

במקביל, גולשים פלסטינים הפיצו הבוקר ברשתות החברתיות סרטון, שלטענתם צולם הבוקר בעיירה נבי סלאח באזור רמאללה, ומתעד מארב מתוכנן של מיידי אבנים לכלי רכב של צה"ל. בסרט נראים חבורת צעירים רוגמים באבנים ובבלוקים ג'יפים צבאיים שנוסעים במקום, כשהם מתקרבים למרחק של פחות ממטר מכלי הרכב.

צפו בתקרית שהופצה ברשת:

בצה"ל בודקים את הדיווח, לפיו הסרטון צולם היום, ובשלב זה לא ברור מתי הוא צולם. "תקריות של השלכות אבנים על ג'יפים הפך למשהו יום יומי לצערנו", אמר קצין בצה"ל לחדשות 2 באינטרנט. "מאז התקרית בה לוחמת מג"ב ירתה בפלסטיני ובמיוחד אחרי הפנייה הפלסטינית לאו"ם יש יותר ויותר התפרעויות איתן אנו מתמודדים כל העת".