צפו: מארב מתוכנן לג'יפים של צה"ל

נמשכים האירועים האלימים בשטחים: גולשים פלסטינים העלו לרשת סרטון שלטענתם צולם הבוקר, ומתעד צעירים תוקפים באבנים ובבלוקים מטווח אפס כלי רכב של צה"ל שעוברים בעיירה נבי סאלח. בצה"ל בודקים את הדיווח. גורם צבאי: "זה הפך למשהו יום יומי לצערנו, זו מציאות קשה"

התקרית שתועדה ע"י פלסטינים (יו-טיוב)

גולשים פלסטינים הפיצו הבוקר ברשתות החברתיות סרטון, שלטענתם צולם הבוקר בעיירה נבי סלאח באזור רמאללה, ומתעד מארב מתוכנן של מיידי אבנים לכלי רכב של צה"ל. בסרט נראים חבורת צעירים רוגמים באבנים ובבלוקים ג'יפים צבאיים שנוסעים במקום, כשהם מתקרבים למרחק של פחות ממטר מכלי הרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צפו בתקרית שהופצה ברשת:

בצה"ל בודקים את הדיווח, לפיו הסרטון צולם היום, ובשלב זה לא ברור מתי הוא צולם. "תקריות של השלכות אבנים על ג'יפים הפך למשהו יום יומי לצערנו", אמר קצין בצה"ל לחדשות 2 באינטרנט. "מאז התקרית בה לוחמת מג"ב ירתה בפלסטיני ובמיוחד אחרי הפנייה הפלסטינית לאו"ם יש יותר ויותר התפרעויות איתן אנו מתמודדים כל העת".

מדובר צה"ל נמסר: "ככל הנראה מדובר בכוחות צבאיים שסיימו פעילות מבצעית באזור."

בחברון, שבה הגיעה המתיחות לשיא בעקבות התקרית בה נורה למוות נער פלסטיני באזור מערכת המכפלה, התקיימה ביום שישי האחרון תהלוכת המונים לציון 25 שנים להיווסדו של חמאס. כשהגיעו לפאתי היישוב היהודי, החלו המשתתפים - כ-2,000 במספר - ליידות אבנים לעבר חיילי צה"ל שהוצבו בקרבת מקום.

הפרות סדר אירעו ביום שישי האחרון גם במוקדים אחרים ברחבי הגדה: בכפר קדום שליד ההתנחלות קדומים הציתו מפגינים כמה צמיגים שחסמו את אחד הכבישים. בקרבת מקום הושלכה רכב לעבר מכונית, אולם לא נפגע איש. בכפרים נעלין ובלעין שמצפון למודיעין נערכו גם כן הפגנות, ועשרות פלסטינים ופעילי שמאל שהשתתפו בהן השליכו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר חיילים והכוחות המאבטחים את תוואי גדר ההפרדה. ההמון פוזר לבסוף באמצעות גז מדמיע.