לראשונה מאז "עמוד ענן": דייג פלסטיני נפצע מאש צה"ל

ספינה של חיל הים פתחה באש לעבר סירה ובה דייג פלסטיני מול חופי רצועת עזה. דובר צה"ל: "הוא חרג מהשטח המותר לדיג ולא נענה לקריאות לעצור". הפלסטיני פונה לבית החולים ברזילי באשקלון במצב קל-בינוני

דייגים פלסטינים. ארכיון (AP)

תקרית ירי ראשונה בעזה מאז מבצע "עמוד ענן": כוחות של חיל הים ירו הבוקר בדייג פלסטיני, שחרג מגבולות הדיג המותרים סביב הרצועה. כתוצאה מהירי הוא נפגע בפלג גופו התחתון ופונה לבית החולים "ברזילי" באשקלון במצב קל-בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך פעילות שוטפת זיהו כוחות חיל הים כלי שיט פלסטיני שחרג מהשטח המותר לדיג ולאחר שלא נענה לקריאות הכוחות לשוב ולדוג בשטח המותר בוצע ירי לעצירתו".

בצה"ל הוסיפו כי "מבדיקה ראשונית בשטח עולה כי אחד הפלסטינים על כלי השיט נפצע מרסיס בפלג גופו התחתון". כוחות חיל הים שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני והוא הועבר להמשך טיפול בבית החולים.

מבית החולים ברזילי באשקלון נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי הפלסטיני שנורה נמצא בחדר מיון ומצבו יציב.

"ישראל הפרה את הרגיעה"

לפני כחודש, בעזה האשימו את ישראל בהפרת הסכם הרגיעה, לאחר שסירת דיג פלסטינית ועליה תשעה בני אדם נעצרה על ידי חיל הים מול חופי הרצועה. הפלסטינים טענו כי הסירה שטה באזור המותר לשייט על פי תנאי הסכם הרגיעה, במרחק שישה מייל ימי מחופי עזה - אך בצה"ל דחו את הטענה והבהירו כי הסירה חצתה את האזור המותר לדיג.

לטענת הפלסטינים, במסגרת הסכם הרגיעה עם חמאס, התירה ישראל את הרחבת האזור המותר לשייט למרחק של שישה מייל ימי. בכלי התקשורת בעזה דווח כי הסירה שנעצרה על ידי חיל הים שטה במסגרת המרחק המדובר מעזה.

מדובר צה"ל נמסר אז בתגובה כי "סירת דיג פלסטינית חצתה את האזור המותר לדיג בצפון רצועת עזה, ונעצרה על ידי כוחות של חיל הים. הדייגים הפלסטינים הועברו לתחקור בנמל אשדוד. לאחר מכן הם הוחזרו לרצועה".