מי ניצחה בתחרות היחידות השנתית?

לאחר שנה מאתגרת במיוחד, יעניק מחר הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ פרסים מיוחדים ליחידות צה"ל שכיכבו בשנה החולפת. ועדה מיוחדת הוקמה והמנצחים נקבעו על ידי מדדים שונים בהם: כשירות מבצעית, איכות האימונים, התייעלות ואיכות פיקודית וערכית. צפו ברשימת הזוכים המלאה

מי זכה בבכורה? (AP)

הרמטכ"ל יעניק מחר פרס ליחידות המצטיינות בשנה העברית החולפת. התחרות בין היחידות נהוגה בצה"ל כבר 30 שנה, כשוועדת הבדיקה מורכבת מעשרה קצינים מהמטה הכללי, שלא קשורים לאף אחת מהיחידות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השנה, בחר הרמטכ"ל שישה דגשים עיקריים על פיהם נבחרו מנצחי התחרות: כשירות ומוכנות אופרטיבית; איכות האימונים וההכשרות; תכנון וטיפול בכוח אדם; מיצוי משאבים, התייעלות וחיסכון; עשייה מעל ומעבר לייעוד היחידה; איכות פיקודית וערכית. התחרות התנהלה בשבעה בתים כשהפיקודים והזרועות מורשים להעלות מועמדים לכל הבתים.

בבית הגדודים הגיעה טייסת המודיעין "נחשון" של חיל האוויר למקום הראשון, גדוד הסיור המדברי של פיקוד דרום, שהוגדר כ"גדוד הכי נלחם בצה"ל" השנה, הגיע שני ולמקום השלישי הגיעו יחד יחידת הכלבנים "עוקץ" וגדס"ר צנחנים, על שלל הפעילויות בכל הגזרות.

בבית החטיבות זכתה בבכורה שייטת הסטי"לים של חיל הים, על פעילות רחוקה מהעין ו"תהליכים מדהימים של פיתוח יכולות מבצעיות ושיטות לחימה". עוצבת "עקבות הברזל" של פיקוד מרכז סיימה שנייה וזכתה לשבחים על פעילויות טנקים ברצועת עזה, לבנון וסוריה, במקביל לפעילויות חי"ר באיוש. במקום השלישי זכתה כנף ההגנה האווירית של חיל האוויר. "הכנף הזאת עשתה ללא כל ספק דברים שכל עם ישראל ראה", נכתב. חלק מאנשי החטיבה זכו גם בפרס ביטחון ישראל.

בבית האוגדות זכתה במקום הראשון אוגדת הלבנון. למקום השני הגיעה אוגדת עוצבת האש של פיקוד מרכז ולמקום השלישי אוגדת איו"ש - גם היא תחת פיקוד המרכז. בבית המילואים סיימה במקום הראשון עוצבת "שועלי מרום" של פיקוד הדרום שחייליה היו עמוסים במיוחד במבצע "עמוד ענן". במקום השני הפציעו אנשי פיקוד העורף ממחוז הדרום ולמקום השלישי הגיעה חטיבת "הזקן" של פיקוד צפון.

בבית הדרכה זכה בית הספר להגנה אווירית במקום הראשון. בא"ח גבעתי למקום השני ובה"ד 11 של אגף כוח אדם למקום השלישי. בבית תומכי הלחימה והמנהלה סיימה יחידת המודיעין של פיקוד דרום במקום הראשון, יחידת החימוש של פיקוד מרכז במקום השני ויחידת המודיעין של אמ"ן בשלישי. בבית יחידות הטכנולוגיה זכתה יחידת האחזקה האווירית במקום הראשון, יחידת יפת"ח של זרוע היבשה בשני ומש"א של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בשלישי.