חשד: קצינים לנו במלון בניגוד לנהלים

חקירה שמתנהלת בימים אלה במצ"ח מסעירה את צה"ל. על פי החשד, עשרות קצינים בקבע התאכסנו בבתי מלון בניגוד לנהלים. במקרים מסוימים המירו חלקם את השהייה "המבצעית" במלון לנופשון משפחתי בסוף השבוע. צה"ל: "המקרה יטופל בחומרה הנדרשת"

יחידת ההונאה של המשטרה הצבאית מנהלת בימים אלו חקירה רחבת היקף בחשד שעשרות קצינים בדרגות בכירות עברו על נהלי ההלנה הצה"ליים. הבוקר נעצרו כמה מהקצינים ובראש הנחקרים עומד קצין בדרגת אלוף משנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלב החקירה חשד לאי סדרים בענף ההלנה, המעניק לקצינים אפשרות להתאכסן בבתי מלון במצבים בהם הפעילות המבצעית אליה הם נדרשים רחוקה מרחק רב מבתיהם. לחוקי ההלנה קריטריונים ברורים - כך לדוגמא קצין בדרגת סגן-אלוף יכול ללון בבית מלון רק אם מצטרף אליו שותף לחדר בדרגה מקבילה, כלומר עם קצין אחר שנזקק גם הוא לשירותי המלון.

עלי פי החשד שעלה, במקרים מסוימים ישנו קצינים בחדר לבדם ודיווחו כי היה עימם שותף ללינה. חשד חמור אף יותר מצביע על מקרים בהם לקחו הקצינים חדר שהגיע להם בבית המלון והמירו אותו ללינה בסוף השבוע עם בני משפחתם.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "במסגרת חקירה סמויה של המשטרה הצבאית התעורר חשד כי חלק ממשרתי קבע ניצלו את הזכאות המוקנית להם ללינה בבתי מלון - שלא בהתאם לכללים. עם סיום החקירה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית ויטופלו בחומרה הנדרשת".